Ana sayfa Dizi Haberleri Alina Boz ve Burak Deniz’i kariyerinde sıçratan Maraşlı bir ülkede daha yayında!

Alina Boz ve Burak Deniz’i kariyerinde sıçratan Maraşlı bir ülkede daha yayında!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com /Detay – ATV’de ekrana gelen Maraşlı, yayınladığı dönem büyük ilgi görmüştü. Ancak reytinglerde başarılı olamadığı gerekçesiyle erken final yapmıştı. Alina Boz ve Burak Deniz’in kariyerinde büyük bir sıçrama yapmasını sağlayan Maraşlı dizisi bir Güney Amerika ülkesinde daha gösterilecek.

Türkiye’deki ömrü kısa süren ama hafızalara kazınan Maraşlı dizisi bugüne kadar birçok ülkede yayınlandı. Yabancıların Maraşlı’ya ilgisi büyük oldu. Daha önce ABD, Brezilya, Romanya, İsrail, Güney Afrika ve Namibya gibi ülkelerde gösterilen Maraşlı şimdi de Güney Amerika ülkesi Panama’da yayınlanacak. Maraşlı Panama’nın TVN kanalında La Verdad adıyla ekrana gelecek. Porto Riko ve Bolivya’da da gösterilmesi beklenen dizinin bu ülkelerde alacağı reytingler merak konusu.

Başrollerini Alina Boz ve Burak Deniz’in canlandırdığı Maraşlı dizisinin yapımcısı TIMS&B Productions’tı. Özellikle Alina Boz’un canlandırdığı Mahur ile Burak Deniz’in hayat verdiği Maraşlı Celal karakterleri birbiriyle çok iyi uyum yakalamış ve seyircinin kalbini fethetmişti.

Alina Boz ve Burak Deniz’i kariyerinde sıçratan Maraşlı bir ülkede daha! 110

Maraşlı dizisi Türkiye’de de büyük ilgi görmüş, Alina Boz ve Burak Deniz’in kariyerinde büyük bir sıçrama yaşamasını sağlamıştı. Ancak dizi az reyting aldığı gerekçesiyle Temmuz 2021’de ekrana gelen 26. bölümüyle final yapmıştı. İzleyiciler final kararına çok büyük tepki göstermişti.

İzleyicilere göre yapım şirketi Maraşlı’nın tanıtımı için gerekli ilgiyi göstermemiş, diziyle hiç ilgilenmemişti. Nitekim dizinin final bölümü reytingleri yükselterek ilginç bir mesaj vermişti. Dizi sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasındaydı.

Senaryosun Ethem Özışık ile Ercan Uğur tarafından kaleme alınan Maraşlı dizisinin konusu şöyleydi: Özel Kuvvetler’den ayrılma eski asker olan Maraşlı, açtığı sahaf dükkanı ile hayatını geçirmek istemektedir. Gözü pek, cesur, adaleti kendi bildiği yollarla sağlamaya çalışan Maraşlı’nın hayatının dönüm noktası, kızı Zeliş’in vurulduğu gündür. Tek amacı, hasta olanı kızını hayata döndürmek olan Maraşlı, evladına yaşatılan büyük acıyı unutamamaktadır. Bir gün sahaf dükkanından içeri dünyalar güzeli Mahur Türel girer ve Mahur o gün istemeden bir olaya karışır. Maraşlı, Mahur’un hayatını kurtarır. Ve o gün kaderleri birbirine bağlanır.