Ana sayfa Dizi Haberleri Arka Sokaklar dizisine çelme takmayı hiçbir dizi başaramazken, bir ilk yaşanıyor!

Arka Sokaklar dizisine çelme takmayı hiçbir dizi başaramazken, bir ilk yaşanıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisi, çok başarılı geçen on altı sezonun ardından bir büyük efsane olarak Türk dizi tarihine yazıldı. Kanal D’nin Cuma rekabetinde çok güvendiği, bugüne kadar da bu güveni hiç boşa çıkarmayan Arka Sokaklar dizisi, büyük darbe yedi..

On yedinci sezona Mesut karakterini canlandıran Şevket Çoruh’un ayrılığı ile başlayan Arka Sokaklar, reytinglerde hem bunun etkisini yaşıyor hem de Yalı Çapkını dizisi nedeniyle de bugüne kadar bulunmadığı bir konumda bulunuyor.

Yalı Çapkını dizisi reytinglerde o kadar büyük bir sıçrama yaptı ki, Cuma rekabetindeki tüm dizilerin önünü kesti. Sezonun en iyi reytinglerini tüm kişiler kategorisinde 28 Ekim Cuma günü elde eden, artık çift haneli reytinglere çıkarak burada kalıcı olabileceğini gösteren bir Yalı Çapkını gerçeği var.

İşte bu gerçeklik sonrasında Cuma rekabetinde Arka Sokaklar dizisi de bunca yıl yaşamadığı büyük sıkıntıyı yaşamaya başladı. Tüm kişiler kategorisinde çoğu zaman birincilik elde eden, veya ilk 3 sırada yer almayı başaran Arka Sokaklar gitti, yerine izleyici kaybı yaşayan bir dizi geldi.

Arka Sokaklar dizisi 635. bölümü 28 Ekim Cuma akşamı tüm kişiler kategorisinde ancak beşinci olabildi ve ortalama reytingler elde etti. Bu reyting oranları 16 sezon boyunca görülen en düşük oranlardan birisi olarak kayıtlara geçti.

AB grubunda yirmi birincilik elde ederek, büyük düşüş yaşayan Kanal D dizisi, ayrıca ABC1 grubunda da ortalamanın altında gelen reytingler ile sekizinci olabildi.

Yalı Çapkını dizisinin müthiş reyting sıçraması on yedi sezondur ayakta kalan Arka Sokaklar dizisini bile sarsmaya başladı.