SON DAKİKA
26 Nisan 2019 16:10

SON HABERLER

Aşk-ı Memnu’dan görülmemiş başarı! 8 sene sonra sosyal medyayı resmen salladı!

Kanal D ekranlarında yayınlandığı döneme damgasını vuran Aşk-ı Memnu dizisi, uzun yıllardır hala hatıralardan silinmedi.
Televizyongazetesi/Analiz

Kanal bir süredir dizinin tekrarını veriyor ve bu yayınlar hala ilk günkü gibi ilgiyle izleniyor.

4 Eylül 2008’den 24 Haziran 2010’a kadar Kanal D kanalında yayınlanan ve 2 sezon süren dizinin tekrarları da konuşulmakta.

Somera’nın yaptığı analize göre dün (6 Eylül) itibariyle dizi sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bir ekran klasiği haline gelen Aşk-ı Memnu’nun bu başarısı adeta parmak ısırtıyor.

Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre, Hazal Kaya ve Nur Fettahoğlu’nun oynadıkları Aşk-ı Memnu’daki Behlül ve Bihter aşkı görünen o ki daha uzun yıllar konuşulmaya ve adından konuşturmaya devam edecek.

 

Dizinin konusu:

Adnan, on bir yıl önce eşini kaybedince, sosyal hayattan uzaklaşıp köşküne çekilmiş, bütün ilgisini kızı Nihal ve oğlu Bülent’e vermiştir.
Aşkı arayan bir aşk hikayesi…

Adnan, on bir yıl önce eşini kaybedince, sosyal hayattan uzaklaşıp köşküne çekilmiş, bütün ilgisini kızı Nihal ve oğlu Bülent’e vermiştir. Aile yadigâri emektarları, çocukların yarı Fransız dadısı ve hamiliğini yaptığı uzak akraba çocuğu Behlül ile İstanbul’un en önemli yalılarından birinde yaşayan Adnan Bey, yine İstanbul’un tanınmış ailelerinden Melih Bey takımından Firdevs Hanım’ın kızı Bihter’le yıllar sonra tekrar karşılaştıktan sonra, unuttuğu duyguları yeniden hatırlamaya, kış ortasında baharı filizlendirmeye başlar.

Firdevs Hanım çok hırslı bir kadındır. Kızlarıyla rekabet halindedir. Kocasının ani ölümü bile onu cemiyet hayatından uzaklaştıramamış, her önemli davetin en dikkat çekici yüzü olmaya devam etmiştir.

Bihter babasının ölümünden sorumlu tuttuğu annesine kin duymakta ve Firdevs Hanım’ın kızı olarak anılmaktan büyük utanç duymaktadır. Yalnızlığın ve hüznün içinde Adnan Bey’le karşılaştığında onun güvenli elini tutar ve yeni hayatına doğru yürümeye başlar.

Öte yandan Firdevs Hanım için de Adnan Bey en cazip eş adayıdır. Onu elde etmeye çalışırken kızı Bihter’le yolları kesişir ve anne kız arasında yıllarca sürecek büyük bir çatışma başlar.

Bihter, Adnan Bey’in köşkünde huzuru, güveni, mutluluğu ararken, tutkuyla tanışır. Behlül ve Bihter birbirlerine doğru sürüklenirler. Yasak aşkları bu ailedeki herkesi ayrı ayrı etkileyecektir. Masumiyet, ihanet bulutlarıyla gölgelenir. Tutku ve aşk sadakati esir alır.

İlgili Haberler