Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Aydınlıkevler tiyatro oyununun alkışı bol oldu!

Aydınlıkevler tiyatro oyununun alkışı bol oldu!

tarafından ker_def

Yapımını BKM’nin üstlendiği, Demet Akbağ’ın performansı ile Yılmaz Erdoğan’ın kalemini buluşturan ‘Aydınlıkevler’, İstanbul’da ilk defa Bostancı Gösteri Merkezi’nde İstanbul Anadolu Yakası seyircisiyle buluştu.

Oyunun şehir içi ilk turnesinde Zerrin Sümer, Merve Dizdar, Yonca Evcimik ve Serdar Kuzuloğlu gibi ünlü isimler de misafirler arasında yerini aldı. Bostancı Gösteri Merkezi’ni hıncahınç dolduran seyirciler oyun sonunda tüm ekibi dakikalarca alkışladı.

Aydınlıkevler; Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın performansları ile büyük övgü toplamaya devam ediyor. 70’li yılların samimiyetini sahneye aktaran oyun seyircilere her duyguyu tattırmaya devam ediyor. Ankara’nın soğuk gecelerini bir babaanne ile torununun yaşadıkları üzerinden anlatan oyun ‘her zamana ait’ bir hikaye sunuyor.

‘Aydınlıkevler’ camları kıran küçük toplar ve mahallenin yeni komşusu ‘Amerikalılar’ ile uluslararası bir krize ev sahipliği yapıyor!

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği, Cem Yılmazer imzalı sahne tasarımı ve Tuluğ Tırpan’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Mustafa

Olgan’ın canlı müzikleri ile de beğeni toplayan ‘Aydınlıkevler’in kadrosunda Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yanı sıra Sevda Baş, Nebi Tolga Yılmaz, Barkın Sarp, Ömer Güneş, Caner Alkaya, Kiraz Tosun yer alıyor.

OYUN TAKVİMİ

TARİH: 31 Mart Cuma

SAAT: 21.00

TARİH: 08 Nisan Cumartesi

SAAT: 21.00

TARİH: 15 Nisan Cumartesi

SAAT: 21.00

TARİH: 26 Nisan Çarşamba

SAAT: 21.00

YER: Maximum Uniq Hall