Ana sayfa Dizi Haberleri Behzat Ç. dizisinde Belçim Bilgin sürprizi!

Behzat Ç. dizisinde Belçim Bilgin sürprizi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Behzat Ç. dizisinin 1. sezon finalinde Belçim Bilgin sürprizi izleyicileri şaşırtacak. BluTV’de yayınlanan Behzat Ç.’nin 1.sezon finali bu akşam yayınlandı. Belçim Bilgin, instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Bu bölüm itibari ile Hayat Behzat Ç.’de” diye notla paylaşımda bulundu.

Behzat Ç. dizisinin 1. sezon finalinde ortaya çıkan Belçim Bilgin, mesajında Haziran ayında vefat eden Aykut Cömert’e de bir sürprizinin olduğunu belirtti.

İşte o paylaşım:

Bu bölüm itibari ile “Hayat” #behzatç ‘ de ? #BehzatÇ @blutv
Yeni sezonda görüşürüz!!!
@aykutcomertcom seni de bu bölümde küçük bir sürpriz bekliyor!!! ?

Behzat Ç. dizisinde Belçim Bilgin sürprizi! 7

İnter Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, Ercan Mehmet Erdem’in kaleme aldığı, Serdar Akar’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrolünde Erdal Beşikçioğlu’nun yer aldığı farklı hikayesiyle Türk dizi tarihinde unutulmaz bir yere sahip olan ‘Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi’ 1. sezonunu 9.bölümle bitirdi. Ancak 2. sezonun çekimlerine yakın zaman sonra başlanacak. Yapılan açıklamada 2. sezon bölümlerin 60 dakika olacağı belirtildi.

BELÇİM BİLGİN KİMDİR?

31 Ocak 1983 tarihinde doğdu. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin sosyal ortamında geçirerek 2001’de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2002’de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde başrol oyuncusu olarak görev almıştır.

Kendisi gibi oyuncu olan ve 10 Ağustos 2006 yılında evlendiği eşi Yılmaz Erdoğan’dan 2018 yılının Aralık ayında boşandı. Belçin Bilgin’in bu evlilikten Rodin adında bir çocuğu vardır.