Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Belçim Bilgin’den kahkaha dolu ama mesaj veren paylaşım!

Belçim Bilgin’den kahkaha dolu ama mesaj veren paylaşım!

tarafından ker_def

Televizyongazetesi/Detay – Ünlü Oyuncu Belçim Bilgin, bir süre önce Behzat Ç. dizisinde rol alacağı haberleriyle gündeme geldi.

Yılmaz Erdoğan’dan ayrılan oyuncunun bir başka sürpriz projesi ise Aşk Tesadüfleri Sever filmi oldu. Belçim Bilgin, filmin devam filminin geldiği müjdesini verdi.

Şu sıralar yeni projeleri konuşulan ünlü oyuncu, instagram hesabından yeni bir paylaşım yaptı.

Bilgin, kucağında iki sevimli kız çocuğu ile verdiği pozda kahkahalar attığı neşeli bir anını paylaşmıştı.

Belçim Bilgin, kolundaki bilekliklere dikkat çekip takipçilerini de anlamlı bir desteğe çağıran şu paylaşımı yaptı:

Bana gökkuşağı bileklikler getirdi melekler!!!, otizimli çocukları olan annelerin, çocuklarının özel eğitim masraflarını karşılamak için, şifa dualarıyla yapılmış bilekliklerden alarak onlara destek olabilirsiniz… ?
#sevgibileklikleri #otizimliçocuklar #otizminfarkındayız #farkindalik #autism #autismawareness #kids #destek #support #smile #love

Belçim Bilgin'den kahkaha dolu ama mesaj veren paylaşım! 7

BELÇİM BİLGİN KİMDİR?

31 Ocak 1983 tarihinde doğdu. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin sosyal ortamında geçirerek 2001’de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2002’de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde başrol oyuncusu olarak görev almıştır.

Kendisi gibi oyuncu olan ve 10 Ağustos 2006 yılında evlendiği eşi Yılmaz Erdoğan’dan 2018 yılının Aralık ayında boşandı. Belçin Bilgin’in bu evlilikten Rodin adında bir çocuğu vardır.