Ana sayfa Dizi Haberleri Bergen rolü için şanssızlık yaşayan Serenay Sarıkaya’ya belki de kariyerinin en etkileyici rolü teklif edildi!

Bergen rolü için şanssızlık yaşayan Serenay Sarıkaya’ya belki de kariyerinin en etkileyici rolü teklif edildi!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com /Detay –Serenay Sarıkaya, 2017 yılında Puhu TV’de yayınlanan Fi dizisinden bu yana hayranlarının karşısına çıkmıyor. En son Netflix için Şahmaran dizisini çeken Sarıkaya’ya hayatının en önemli rollerinden biri teklif edildi.

Serenay Sarıkaya televizyon ekranlarına en son 2013-2015 yılları arasında yayınlana Medcezir’le gelmişti. Ondan sonra Puhu TV’de yayınlanan Fi isimli dizide dansçı bir kadını canlandırdı. 2019 yılında pandemi patlamadan hemen önce Alice Müzikali’yle hayranlarının karşısına çıkan Serenay Sarıkaya o zamandan bu yana gözlerden uzak.

Ancak Posta gazetesinin haberine göre Serenay Sarıkaya’ya bomba gibi bir teklif geldi. Gelen teklifte Sarıkaya’ya Türk sinemasının ilk kadın yıldızı Cahide Sonku’yu canlandırması teklif edildi. BKM tarafından çekilecek dizinin bir dijital platform için hazırlandığı belirtildi.

Bergen rolü için şanssızlık yaşayan Serenay Sarıkaya’ya belki de hayatının en etkileyici rolü teklif edildi! 12

Cahide Sonku’nun hayatını anlatacak dizi ilk olarak yaklaşık bir ay önce gündeme gelmişti. Bir yıl önceki haberde Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu şöyle yazmıştı: “Cahide Sonku’nun hayatını anlatan bir dizi Netflix’e çekilecek demiştim. BKM’nin bir yerde her şeyi sevgili Necati Akpınar ile konuştum. Netflix ile görüşmelerin olduğunu öte yandan senaryo çalışmalarına başlanacağını söyledi. En az altı aylık bir süreden sonra oyuncu seçiminin gündeme gelebileceğini de belirtti.”

Başarılı oyuncu pandemiden hemen önce Bergen filmiyle gündeme gelmişti. Filmde Bergen’i canlandırması için Serenay Sarıkaya’ya teklif götürülmüştü. Ancak pandemi nedeniyle filmin çekimi ertelenince ve yeniden gündeme geldiğinde Sarıkaya’nın programına uymayınca güzel oyuncu projeden ayrılmıştı. Serenay Sarıkaya en son Netflix için çekilen Şahmaran isimli dizide Burak Deniz’le başrolü paylaştı. Dizinin çekimleri birkaç ay önce tamamlandı.

Cahide Sonku, 27 Aralık 1919 tarihinde Yemen’in Sana şehrinde dünyaya geldi. 18 Mart 1981’de İstanbul’da yaşamını yitiren Sonku’nun gerçek ismi ise Cahide Serap’tır… Türk sinema ve tiyatro oyuncusu olan Sonku aynı zamanda ilk kadın film yönetmeni unvanına da sahip.