Bir Umut Yeter dizisi beklentilerin çok üzerine çıkabilir!

12 Eylül 2018 Çarşamba, 14:24
Bir Umut Yeter dizisi beklentilerin çok üzerine çıkabilir!

Bir Umut Yeter dizisi Kanal D’nin yeni sezondaki en büyük kozu olacak.

Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç ve Hazal Subaşı’nın başrolünde yer aldığı dizinin fragmanı büyük beğeni toplamıştı.

Milliyet Blog yazarlarından Ece Er, diziyle ilgili bir analiz yazısı kaleme aldı:

Tolgahan Sayışman “Bir Umut Yeter!” Diyecek

Uzun bir aradan sonra Tolgahan Sayışman’ın izleyenleri ve sevenleri ile buluşması mutluluk verici. Merakla beklenen sanatçı bu sefer de Yılmaz karakteri ile Bir Umut Yeter dizisi ile Kanal D ekranlarında yer alacak. Sakin geçen bir yaz döneminden sonra oldukça idealı bir dizi yine Kanal d ekranlarında bizler için hazırlanıyor.

Kanal D’de ekran hayatına başlamaya hazırlanan MF Yapım imzalı “Bir Umut Yeter” için hazırlıklar başladı. Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği, senaryosunu ise Melis Civelek’in kaleme aldığı Umut Işığım’ın oyuncu kadrosu da belli oldu.

Umut Işığım, yakında Kanal D’de!

Dizide Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç Töre, Hazal Subaşı ve Serhat Tutumluer, Cem Uçan, Yağmur Özbasmacı Mermer, Feyza Civelek, Irman Örnek, Selahattin Paşalı, Serpil Gül, Yiğit Tuncay, Özlem Başkaya, Burak Çimen, Nihan Büyükağaç, Hamdi Alp ve konuk oyuncu Alper Saldıran eşlik edecek.

Umuda yolculuk…

Derya (Esra Bilgiç Töre) ile Elif (Hazal Subaşı)’nın mucizevi bir tesadüfle kesişen hayatları, beklenmedik olayların ardı ardına yaşanmasına sebep olurken arada masum küçük Umut ve hayata küsen Yılmaz (Tolgahan Sayışman) olacak.

Hikayesiyle izleyenleri derinden etkileyecek dizinin genel hikayesi ve künyesi ise şöyle:

Elif ile Derya’nın mucizevi bir tesadüfle kesişen hayatları, beklenmedik olayların ardı ardına yaşanmasına neden olurken, arada kalan; günahsız, masum, küçük Umut ve geçmişte yaşadıklarıyla hayata küsen Yılmaz’dır…

Askerlikten malulen emekli olan Yılmaz, Köyceğiz’in ıssız bir adasında bulunan deniz fenerini kendine sığınak olarak seçtiğinde, yeni ve yalnız bir hayata başladığını düşünüyor ama yanılıyordur.

Hayattan fazla beklentisi olmayan Yılmaz’ı Köyceğiz’e bağlayan ilk şey Elif’in hayat sevinci olmuştur. Elif’le aşık olmadan evlenip hayata tutunma kararı aldığında ise yeni ailelerinin tek eksiğinin bir bebek olduğunu biliyordur. Ancak Elif’in peş peşe bebeklerini kaybetmesi, ikisini de perişan eder… Ta ki Elif’in cansız bir bebek dünyaya getirdiğinin ertesi sabahı, dalgaların kıyıya savurduğu küçük bir kayıktan gelen bebek çığlığının denizin tüm sessizliğini bozmasına kadar…

Elif, bebeği Allah tarafından bir hediye olarak görürken, Yılmaz bunun yanlış olduğunu biliyordur. Elif’in bebeği emzirmesiyle bebeğin ağlaması dursa da yıllar boyu sürecek bir vicdan azabı başlayacaktır.

Bu tesadüf; Yılmaz, Elif ve kaybolan çocuğunu arayan Derya arasında beklenmedik gelişmelere neden olacak ve herkesin hayatını derinlemesine etkileyecektir.

Yapım : MF Yapım

Yapımcı : Faruk Bayhan

Öykü ve Senaryo: Melis Civelek

Yönetmen : Yusuf Pirhasan

Oyuncular : Tolgahan Sayışman (Yılmaz Karabey), Esra Bilgiç Töre (Derya Akar), Hazal Subaşı (Elif Özkan), Serhat Tutumluer (Kenan Akar), Cem Uçan (Taner), Yağmur Özbasmacı Mermer (Dilek Akar), Feyza Civelek (Damla Akar), Irman Örnek (Öznur), Selahattin Paşalı (Arda Özkan), Serpil Gül (Hacer Özkan), Yiğit Tuncay(Yiğit), Özlem Başkaya (Fadime), Burak Çimen (Tuncer), Nihan Büyükağaç (Nihan), Hamdi Alp (Salih), konuk oyuncu Alper Saldıran (Toprak)

Barış Pirhasan kimdir?

Barış Pirhasan, 18 Nisan 1951 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Merih Baykal Pirhasan ve Vedat Türkali‘nin oğludur. Deniz Türkali adında çok da ünlü bir ablası vardır. Ablası Yönetmen Atıf Yılmaz‘ın eşi idi. Barış Pirhasan, Ankara Fen Lisesi’ni bitirdi. İki yıl Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim gördü. Daha sonra tıp öğrenimini yarıda bıraktı ve İstanbul’a gitti. İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü okuyarak mezun oldu. Yurtdışında sinema ve televizyon yönetmenliği üzerine eğitim yaptı.

1973 yılında İlk şiiri yeni dergi’de yayımlandı. Daha sonra Militan ve Sanat Emeği dergilerinin yazı kadrosu içinde yer aldı. 1978’de yayına başlayan “Devrimci Savaşımda Sanat Emeği” dergisinin yazı kurulu üyesi oldu.

1983 yılında çekilen “Badi” adlı sinema filminin bilim kurgu türünde senaryosunu yazarak sinema hayatına başladı. Daha sonra 1985 ve 1990 yılları arasında, Atıf Yılmaz‘ın yönettiği Adı Vasfiye, Aaahh Belinda, Değirmen, Asiye Nasıl Kurtulur, Kadının Adı Yok ve Bekle Dedim Gölgeye adlı filmlerin de senaryolarını yazdı.

Barış Pirhasan’ın “Hoşça Kal” adlı şiiri Kazım Koyuncu tarafından bestelenmiştir.

Şiir Kitapları :
1985 – Tarih Kötüdür
1995 – Babam Benden Hiçbir Şey Anlamıyor

Ödülleri:
1998 – Ankara Uluslararası Film Festivali, “En İyi Film” Ödülü (Usta Beni Öldürsene)
1998 – Ankara Uluslararası Film Festivali, “En İyi Yönetmen” Ödülü (Usta Beni Öldürsene)
1998 – Ankara Uluslararası Film Festivali, “En İyi Senaryo” Ödülü (Usta Beni Öldürsene)
1997 – Antalya Altın Portakal Film Festivali, “En İyi Senaryo” Ödülü (Usta Beni Öldürsene)

Filmleri :
1983 – Badi (senarist)
1983 – Güneşin Tutulduğu Gün (senarist)
1985 – Adı Vasfiye (senarist, Yönetmen yardımcısı)
1985 – Amansız Yol (senarist)
1985 – Körebe (senarist)
1986 – Aaahh Belinda (senarist)
1986 – Asiye Nasıl Kurtulur (senarist)
1986 – Değirmen (senarist)
1987 – Kadının Adı Yok (senarist)
1989 – Küçük Balıklar Üzerine Bir Masal (Yönetmen, Yapımcı, senarist)
1990 – Bekle Dedim Gölgeye (senarist)
1995 – Aşk Üzerine Söylenmemiş Her şey (senarist)
1995 – Yer Çekimli Aşklar (Yönetmen, senarist)
1996 – Usta Beni Öldürsene (Yönetmen, senarist)
2000 – Bir Kadın Bir Erkek (Yönetmen)
2000 – Kendim ve Diğeri (Yönetmen)
2001 – O da Beni Seviyor (Yönetmen, senarist)
2002 – Her Şey Aşk İçin (senarist)
2005 – Aşka Sürgün (senarist)
2005 – Düşler ve Gerçekler (senarist)
2007 – Adem’in Trenleri (Yönetmen)
2012 – Kurtuluş Son Durak (senarist)
2012 – F Tipi Film (senarist)

2013 – Galip Derviş (Yönetmen)

Bir Umut Yeter dizisi konusu gereği biraz hüzün, yoğun aşk karışımı ile Kanal D ekranlarında yerini bulacak. Seyircinin dikkatini çekmeyi başaracak bir senaryo ve oyuncu kadrosu ile güçlü kamera arkası ekibi ile beğenilerek izlenecektir.

Bir Umut Yeter haberleri için

Esra Bilgiç haberleri için