Ana sayfa Dizi Haberleri Birce Akalay’ın hayranlık uyandıran Mezarlık dizisi için yepyeni ve sevindirici bir gelişme yaşandı!

Birce Akalay’ın hayranlık uyandıran Mezarlık dizisi için yepyeni ve sevindirici bir gelişme yaşandı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Birce Akalay, geçtiğimiz yılın Haziran ayında peş peşe yayınlanan Kuş Uçuşu ve Mezarlık isimli Netflix dizileri ile büyük bir ilgi gördü. Oyuncu, o tarihten bu yana da kendisine gelen teklifleri kabul etmiyor. Her iki dizinin de dünya çapında büyük başarı kazanmasının ardından bu iki projeye önem veren oyuncu, yeni sezon çekimleri nedeniyle televizyon dizilerinden gelen teklifleri de reddetmek durumunda kaldı.

Kuş Uçuşu dizisinin ikinci ve üçüncü sezonu peş peşe 2023 yılının ilk yarısında çekildi. Çekimlerin tamamlanmasının ardından Kuş Uçuşu’nun montajına devam ediliyor. Birce Akalay da yaptığı açıklamada Kuş Uçuşu dizisiyle ilgili çekim sürecinin tamamlandığını hatırlattı.

Ünlü oyuncunun Mezarlık isimli 4 bölümden oluşan ilk sezonu çok beğenen dizi hayranları, devamının çekilmesini bekliyordu. Ancak bir süredir bu diziden hiç haber yok. Mezarlık projesi konusunda bilgiler veren Birce Akalay, “Mezarlık şu anda Abdullah Oğuz bey, bir sinema filmi çekecek, hazırlıkları devam ediyor. Dolayısı ile Mezarlık dizisinin çekim takvimi birazcık ertelendi” açıklamasını yaptı.

Mezarlık dizisinin ilk sezonu Netflix’te yayınlandı ama devamının dijitalde değil de televizyonda olacağını Birce Akalay ilk kez açıkladı.

Kadın cinayetleri üzerine çekilen en önemli projelerden birisi olarak öne çıkan Mezarlık dizinin televizyon için hazırlanan yeni hali için Eylül ayını işaret eden oyuncu şöyle konuştu:

“Eylül ayında çekimine başlamayı planladığımız yepyeni bir iş diyelim. Televizyonda olacak. Şu anda hiçbir şey söyleyemem ama çok yakın zamanda duyarsınız.”