SON DAKİKA
25 Haziran 2019 12:29

SON HABERLER

Boran Kuzum, 3 fotoğrafla ne anlatmaya çalıştı?

Analar ve Anneler dizisinin ardınan, Muhteşem Yüzyıl’da Mustafa karakteri ile ekrana gelmişti Boran Kuzum.

Televizyongazetesi/Detay – Ancak onu hafızalara kazıyan dizi Vatanım Sensin’deki Leon karakteri oldu.

Daha sonrasında atv’nin kısa süren dizisi Şahin Tepesi’nde de oynadı ama herkes için Leon, bir başka rol olarak hafızalarda.

Tiyatro sahnesindeki oyunlarıyla da çok konuşulan bir isim olan Boran Kuzum, Çehov oyunu olan Martı’da Treplev rolüyle de büyük beğeni topladı.

Şu sıralar ekranlarda yok ama Netflix’in yerli yapımı Hakan: Muhafız ile karşımıza çıktı.

Boran Kuzum’un instagram sayfasından yaptığı son paylaşım ise dikkat çekti.

Kuzum, muhtemelen bir tiyatro oyunu ya da bir film çekiminden olduğu tahmin edilen aynı mekandaki 3 farklı kareyi takipçileriyle paylaştı ve İngilizce olarak paylaşımına “Kendin için ayağa kalk” notunu düştü.

Kimi takipçileri yeni bir oyun ya da filmin ön duyurusu olarak mesajı okurken, kimileri de hayata dair oyuncunun bir tavsiyesi olarak değerlendirdi.

İşte Boran Kuzum’un o paylaşımları.

stand up for yourself.

BORAN KUZUM KİMDİR?

1 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Üniversitesi eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nda tamamladı.

Televizyon dünyasına ilk adımını 2015 yılında “Analar ve Anneler” dizisiyle atmıştır. Analar ve Anneler’de eczacı kalfası rolünü canlandırmış, Binnur Kaya, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü gibi oyuncularla birlikte çalışmıştır.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem kadrosunda I. Mustafa karakteriyle yer alan oyuncu bu dizide Beren Saat, Ekin Koç ve Aslıhan Gürbüz gibi oyuncularla birlikte rol almış ve ilk kez geniş kitlelerce tanınmıştır. Esas çıkışını Kanal D ekranlarında yayınlanan, Millî Mücadele yıllarının anlatıldığı “Vatanım Sensin” dizisinde oynadığı “Leonidas Papadopoulos” karakteri ile yapmıştır.

Dizi devam ederken genç oyuncu Cingöz Recai filminde ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da sahnelenen ve açılış oyunu olarak yer alan, Pürtelaş Tiyatro’nun sahnelediği Martı oyununda “Treplev” karakterini canlandırmıştır.

İlgili Haberler