Ana sayfa Sosyal Medya Dilek Taşı dizisindeki Figen karakteri Hazal Subaşı’nı derinden etkiledi!

Dilek Taşı dizisindeki Figen karakteri Hazal Subaşı’nı derinden etkiledi!

tarafından ker_def

Kanal D ekranında 7 Eylül Perşembe akşamı ilk bölümü yayınlanacak olan Dilek Taşı dizisi, yeni sezonun en farklı yapımlarından birisi olacak gibi gözüküyor. Fragmanları ile izleyicileri etkileyen dizi, Türkiye’nin yakın tarihine yani 1980’li yıllara izleyicileri yeniden götürecek.

Salih Bademci ve Ozan Dolunay ile birlikte başrolde yer alan isimlerden birisi de Hazal Subaşı… Genç oyuncu bu sefer Figen isimli karakteri canlandıracak ve duygu yoğunluğu yüksek bir rol ile yeteneklerini ortaya koyacak.

İlk kez bir dönem dizisinde yer alması da Hazal Subaşı hayranlarını heyecanlandıran bir başka nokta. Oyuncu, duygularını ve karakterini şu sözlerle anlattı:

“Çok heyecanlıyız. Yoğun geçiyor ama çok güzel bir dizi oldu. 1980’de geçen bir hikâye bu. Türkiye’nin o zamanki durumunu da yansıtan bir dizi. Figen, adalet duygusu yüksek, çok duyarlı bir kız. Haksızlığa karşı gelemeyip birçok şeyle savaşıyor. Ben 1980’lerde yoktum. Ve daha önce hiç dönem dizisinde bulunmamıştım. Salih Bademci ile de partner olduğum için çok mutluyum. Çok beğendiğim bir oyuncu.”

1980’li yıllarında Türkiye’nin kültürel kodlarının yansıtılacağı dizideki kıyafetler, mekanlar, saç ve makyaj detayları da izleyicileri çok etkileyecek. Hazal Subaşı da tüm bu detaylardan etkilendiğini şu sözlerle ifade etti:

“Dizide saç, makyaj, kostüm ve mekanlar çok güzel… Pazar sahneleri olsun, sahil ya da halktan insanların olduğu sahnelerde çok büyük ve çok fazla bir hazırlık süreci var.

Bunları çektikten sonra da monitörde 80’leri görmek çok hoşuma gidiyor. Benim kendimi de farklı görmem ayrıca hoşuma gitti diyebilirim. Hazırlıkta aynaya bakıp mutlu oluyoruz. Kendimizi değişik görüyoruz. Bu durum aslında hepimizin hoşuna gitti.”

Dilek Taşı dizisi 7 Eylül Perşembe akşamı Kanal D’de başlayacak.