Ana sayfa Dizi Haberleri Diriliş Ertuğrul’dan Kuruluş Osman’a uzanan 8 yıllık macera son buldu! Didem Balçın için bu süreç çok özel oldu!

Diriliş Ertuğrul’dan Kuruluş Osman’a uzanan 8 yıllık macera son buldu! Didem Balçın için bu süreç çok özel oldu!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kuruluş Osman dizisine veda eden Didem Balçın, Selcan Hatun karakteri ile unutulmazlar arasına katıldı! Kuruluş Osman dizisi üçüncü sezonuyla atv ekranında devam ediyor. Ünlü oyuncu Didem Balçın ise, Diriliş Ertuğrul’dan bu yana aynı karakter ile iki dizide de başarılı şekilde yer aldı. Selcan Hatun olarak yoluna devam eden ve çok uzun süredir de aynı karakteri canlandıran oyuncu, hayranlarından da büyük destek görüyor.

Kuruluş Osman dizisinde üçüncü sezonda da Selcan Hatun etkili bir noktada ve Didem Balçın, 2014 yılından bu yana aynı karakter ile hayranlarının karşısına çıkmaya devam ediyor. 8 yıldır aynı karakteri canlandırdığını hatırlatan Didem Balçın, “8 yıl olunca insanlar gerçekten benim 80’li yaşlarda olduğumu sanmaya başladılar. 20’li yaşlarda başlattım karakteri, 90’lı yaşlarda bitirdim” diye konuştu.

blank

Kuruluş Osman dizisinin geçtiğimiz hafta yayınlanan 91. bölümünde son kez ekranda yer alan Didem Balçın, böylelikle 90’lı yaşlara gelen karakterin ölümü ile birlikte diziden de ayrılmış oldu.

8 yıl süren Selcan Hatun karakteri ile macerasının kolay olmadığını ve dizi çekimlerinde zorlandığını anlatan Didam Balçın, “Diziye makyaj için, yaşlanma için zaman ayırmak çok zor. O yüzden zor bir süreçti ama yapım şirketimiz de oyuncu arkadaşlarımız da buna tahammül ettiler” açıklamasında bulundu.

blank

Oğlu Alican’ın 1 yaşına gireceğini hatırlatan oyuncu, yürümeye başladığını ve gayet iyi olduğunu anlattı. Oyuncu, Diriliş Ertuğrul ile Kuruluş Osman dizilerinde geçirdiği 8 yılın kendi hayatında da büyük önemi bulunduğunu belirtti.

Bu süreçte hem evlendiğini hem çocuğu olduğunu belirten Didem Balçın, “Bana öyle şanları, getirileri oldu, o yüzden çok özeldi” dedi.

Çakallarla Dans isimli film serisinin altıncısı için de hazırlıkların yapıldığının müjdesini veren oyuncu, çok sevilen bu komedi filmini, yine etkili bir senaryo ile yine izleyicilerin beğenisine sunacaklarını sözlerine ekledi.