Ana sayfa Dizi Haberleri Gönül Dağı dizisi 3. sezon çekimleri başladı, yeni hikaye belli oldu!

Gönül Dağı dizisi 3. sezon çekimleri başladı, yeni hikaye belli oldu!

tarafından ker_def

Ekrana geldiği ilk bölümden itibaren izleyicilerin gönüllerinde taht kuran, her hafta reyting rekorları kıran ve başarısını sürekli katlayarak birçok hafta “En çok izlenen dizi” olan Gönül Dağı’nın 3. Sezon çekimleri Eskişehir Sivrihisar’da başladı. Dizinin 3. Sezon 66. Bölümü yakında TRT 1 ekranlarına gelecek.

2 sezon boyunca Cumartesi günlerinin yıldızı olan ve izleyici sayısını sürekli artıran Gönül Dağı’nın başarı öyküsünü anlatan Yapımcı Ferhat Eşsiz, dizinin Anadolu insanının gönlünde adeta dağ olup yükseldiğini söyledi.

Gönül Dağı dizisi 3. sezon çekimleri başladı, yeni hikaye belli oldu! 11

Televizyon dünyasında benzerlerine sık rastlanan klişe hikayelerden farklı olarak Anadolu bozkırında geçen hikayeleri ekranlara yansıtan Gönül Dağı’nın, her insanı etkisi altına alan, samimi, içten, kimi zaman gülümseten kimi zaman da hüzünlendiren bir senaryosu olduğunu belirten Ferhat Eşsiz, imzasını attığı projesinin başarı hikayesini şöyle anlattı:

“Her bölümde Anadolumuzun, bozkırın samimi, içten insan hikayelerini anlatan dizimizi, Ali Asaf Elmas, Mustafa Becit ve Teoman Gök kaleme alıyor. Dizimizin halk nezdinde bu denli yüksek bir kabul görmesini açıklama noktasında tek bir kavram yeterli olmamakla birlikte, tartışmasız biçimde önümüze çıkardığı ilk değer ‘samimiyet’dir.

Gönül Dağı dizisi 3. sezon çekimleri başladı, yeni hikaye belli oldu! 12

Bir Anadolu masalı anlatmayı isteyerek çıktığımız bu yolda Anadolu’nun unutulan o sıcacık havasını, Anadolu insanımızın yapısındaki samimiyeti ve sıcaklığını ekrandan bire bir yansıtmaya çalıştık. Gönül Dağı’nı halkımız öyle bir sahiplendi ki yıllardır hasretini çektiği ailesi gibi bağrına bastı. Gönül Dağı samimiyetiyle, sıcaklığıyla en önemlisi içimizden birisi olmasıyla Anadolu insanının gönlünde adeta dağ olup yükseldi.”

Bu toprakların hikayesini samimiyetini, örfünü, adetini, acısını, sevincini yani kadim Anadolu kültürünü resmetmeye çalışıyoruz. Samimiyet ve gerçekliği, ilk bölümlerden itibaren halk nezdinde yaşatarak başardığımızı düşünüyorum.

Gönül Dağı dizisi 3. sezon çekimleri başladı, yeni hikaye belli oldu! 13

Yeni hikaye örgüleri ve gelecek bölümlerde öykülerimize dahil olacak yeni oyuncularımız hep olacak. Bizler bozkırda Anadolu masallarını anlatmak için yola çıktık. 3. Sezonda da birbirinden ilginç sürprizlerimiz olacak. Çekimlerimiz Eskişehir Sivrihisar’da başladı. Çok yakında TRT 1 ekranlarında izleyicimizle buluşacağız… Tüm oyuncularımız, yapım, yönetim tüm teknik ekibimiz heyecanla yeni bölümlerimiz için çalışmaya başladık…”

“Gedelli bebek sesleriyle yankılanacak…”

Gönül Dağı dizisi 3. sezon çekimleri başladı, yeni hikaye belli oldu! 14

“Gönül Dağı’nın sezon finalinde bozkırdaki büyük aşk masalının kahramanlarından birini kaybetmiştik. Dilek’in vefatıyla büyük bir yıkım yaşayan Taner, acısını yüreğine gömüp bebeğiyle hayata tutunmaya çalışacak. Gedelli bebek sesleriyle yankılanacak.

Biricik aşkını kaybeden, acıların en büyüğünü yaşayan bir baba, onun sevgisiyle filizlenecek, büyüyüp serpilecek canının canı, oğlu için hayata tutunmaya çalışacak. Amcaoğulları ile icadlarına devam edecek.

Gönül Dağı dizisi 3. sezon çekimleri başladı, yeni hikaye belli oldu! 15

Dizimizde sık sık dile getirilen bir cümle vardır: ‘Nerede bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağı’ndan bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük…’ Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı’nın yeni hikayelerinde yine hüzün, yine neşe yine umut ama bolca sevgi olacak…