Ana sayfa Dizi Haberleri Ilgaz’ın ölümü Yargı’nın ikinci sezonuyla ilgili çok önemli bir ipucu verdi!

Ilgaz’ın ölümü Yargı’nın ikinci sezonuyla ilgili çok önemli bir ipucu verdi!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kanal D’nin bu sezon en çok izlenen dizisi Yargı dün akşam sezona veda etti. Yargı, son sahnesinde Ilgaz’ın öldüğü bilgisini vererek ikinci sezon hakkında çok önemli bir ipucunu da vermiş oldu. Eğer Ilgaz gerçekten öldüyse bu tahmin gerçekleşecek demektir.

Yargı dizisi dün akşam yayınlanan 34. bölümüyle yaz tatiline girdi. Sezon finalinde, altı ay sonrasından verilen görüntülerde dizinin baş karakterlerinden Ilgaz’ın Ceylin tarafından öldürüldüğünü öğrenen izleyiciler büyük öfkeye kapıldı. Ilgaz’ın olmadığı bir Yargı’yı seyretmeyeceklerini söyleyen izleyiciler bu durumu sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla protesto etti.

Ilgaz’ın ölümüne inanmayan izleyiciler de vardı. Onlara göre söz konusu sahnede Eren, “Ilgaz’a nasıl kıydın?” cümlesini mecazi anlamda kullandı. Yani izleyiciye göre aslında Ilgaz’ın ailesinden Metin ya da Çınar öldürüldü ve Ilgaz bu duruma üzüldüğü için bu cümleyi kurdu.

Ancak eğer Ilgaz’ın öldüğü kabul edilirse bu gelişme Yargı’nın ikinci sezonuyla ilgili çok önemli bir ipucu veriyor. Baş karakterin olmadığı bir dizi düşünülemediğine göre Yargı’nın ikinci sezon hikayesi Ilgaz’ın öldürülmesine kadar devam edecek ve dizi ikinci sezon sonunda final yapacak.

Ancak bu, Türk dizilerinde çok rastladığımız bir durum değil. Çünkü dizinin devam edip etmeyeceğini reytingleri belirliyor. Dolayısıyla eğer ikinci sezonda da reytingler iyi giderse Ilgaz’ın öldüğüne inanmayan izleyicinin iddiası doğru çıkar ve üçüncü sezona da devam edilir.

Bu sezonun en başarılı yapımlarından birisi olan Yargı dizisinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun başroldeki etkili performansı, senarist Sema Ergenekon’un temposu hiç düşmeyen hikaye örgüsü, başarının ana sebepleri oldu. Yargı dizisinde bir sezon tamamlandı ve yaz arası verildi. 3 ay sonra dizinin ekibi yeniden bir araya gelecek ve ikinci sezon için çalışmalar başlayacak.