Ana sayfa Sosyal Medya İspanyol hayranlarının Kerem Bürsin adına başlattığı Darüşşafaka’ya bağış kampanyası çığ gibi büyüyor!

İspanyol hayranlarının Kerem Bürsin adına başlattığı Darüşşafaka’ya bağış kampanyası çığ gibi büyüyor!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Sen Çal Kapımı dizisiyle yaptığı çok başarılı çıkışın ardından dünya çapında bir stara dönüşen Kerem Bürsin’in 4 Haziran’da. İspanyol hayranları yaklaşık bir ay önce yakışıklı oyuncunun doğum günü hediyesi için çalışmalara başlamıştı. Kerem Bürsin adına Darüşşafaka’ya bağışta bulunan hayranları hedefin üçte birini gerçekleştirdi bile.

Kerem Bürsin’in doğum gününe daha iki ay var. Ancak İspanyol hayranları Kerem Bürsin’e unutulmaz bir hediye sunmak için çalışmalarına bir ay öncesinden başladı. Hayranları, Kerem Bürsin adına, anne ve babası olmayan çocukların eğitimine destek olan Darüşşafaka’ya bağış kampanyası başlattı.

Yaklaşık bir ay önce başlatılan kampanya sosyal medyada duyurulurken Kerem Bürsin’in ne kadar yardımsever bir insan olduğunun altı çizilmiş ve yakışıklı oyuncunun kendilerine ilham verdiği belirtildiği kaydedilmişti. Paylaşımda doğum günü hediyesi olarak herkesin Darüşşafaka Derneği’ne bağışta yapması çağrısında bulunulmuştu ve şöyle denilmişti:

İspanyol hayranlarının Kerem Bürsin adına başlattığı Darüşşafaka’ya bağış kampanyası çığ gibi büyüyor! 43

“Her yıl Kerem Bürsin’in tüm dünyadaki hayranları, Kerem’in doğum gününü çok özel bir şekilde kutlamak için bir araya geliyor: yürekten bir hediye.

Yıllar geçtikçe Kerem, inkar edilemez nezaketini ve en çok ihtiyacı olanlara geri vermenin ve yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Platformlarımızı iyilik yapmak ve sevgiyi yaymak için kullanmamız için bize ilham verdi, biz de onunla aynı şeyi yapmak istiyoruz. Geçen yıl Kadın Dayanişma Vakfı için 40 bin TL’nin üzerinde bağış topladık.

Bu yıl Darüşşafaka Cemiyeti’ni seçtik çünkü onların mesajına inanıyoruz ve Kerem’in inançlarıyla mükemmel bir uyum içindeyiz.

Kerem’in tüm hayranlarını ve bize katılmak isteyen herkesi bu muhteşem amaca yardım etmek için ellerinden gelen her şekilde katılmaya davet ediyoruz. Katkınız, ebeveyni olmayan çocukların eğitim görme şansına sahip olmalarına yardımcı olacaktır.”

Kampanyanın hedefi 4 Haziran’a kadar 30 bin liraya ulaşmak. Kampanyanın başlamasının üzerinden bir aydan az zaman geçmesine rağmen hedefin üçte biri gerçekleştirildi bile. Kampanyada bugüne kadar yapılan bağış miktarı 10 bin lirayı geçti.

Yakışıklı oyuncu kısa süre önce İspanya’da düzenlenen Malaga Film Festivali’ne onur konuğu olarak katılmış ve ülkede gündem olmuştu. Oyuncunun ülkeye gidişi büyük ses getirdi. O kadar görkemli bir şekilde hayranları tarafından karşılandı ki gazetelere haber oldu. Bürsin’i hayranları “El Turco” sözleriyle alkışlamıştı.