Ana sayfa Dizi Haberleri Kuruluş Osman dizi setinde tüm oyuncular büyük bir çile çekiyor!

Kuruluş Osman dizi setinde tüm oyuncular büyük bir çile çekiyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kuruluş Osman dizisinin çekimleri devam ediyor ve dizi dördüncü sezonu ile çarşamba akşamları atv ekranında yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin setinde ise çok geniş bir oyuncu ve figüran olduğunu biliyoruz. Dizideki her sahnenin çekimlerine büyük özen gösteriliyor ve hazırlanan dekorlar da 1300’lü yıllara izleyicileri götürüyor.

Hakan Yılmaz da diziye dördüncü sezonda Kantakuzenos isimli Bizans komutanı rolüyle katıldı. Rolünde gayet başarılı bulunan oyuncu, beş yıl sonra dizilere yeniden dönmesinin nedeninin de çok farklı bir rolde yer alması olduğunu söyledi. Oyuncu, sete küçük bir çocuk heyecanıyla gittiğini ve Kuruluş Osman dizisinin setinde gördüklerinin de çok etkileyici olduğunu anlattı.

Hakan Yılmaz, giydiği kıyafetlere de değindi ve üzerinde 7-8 kilo gelen kıyafetlerle zorlu ortamlarda çekimleri yapmak durumunda kaldıklarını söyledi. Dizinin tüm oyuncuları için de bu kıyafet konusu bir bir çile olarak anlaşılıyor. Hem giydirilmesi hem üzerinde taşınması hem uzun süre çekimlerde kıyafetin ağırlığının oyuncuyu yorması gibi sonuçlar da ortaya çıkıyor.

Kuruluş Osman dizi setinde tüm oyuncular büyük bir çile çekiyor! 7

Ayrıca dış çekimlerde yağmur yağdığı zaman kıyafetler daha da ağırlaşıyor ve oyuncuların bu tür zorlu doğa koşullarında rollerine konsantre olmaları biraz daha zorlaşıyor.

Kuruluş Osman dizisinin setinde açıklamada bulunan Hakan Yılmaz, kıyafetler ve at binme ile ilgili yaşadığı tecrübeyi şu sözlerle anlattı: “Kıyafetlerim çok ağır. Kaftanım, pelerinim herhalde 7 – 8 kilo çeker diye düşünüyorum. Yağmur yağdığı zaman geçen gün bunu tecrübe etti, bayağı bi ağırlaştılar. Biraz ata binmekte zorlandım. Sağ olsun teknik ekip bana bu konuda yardımcı oluyor. İyi biniyormuşum gibi gösteriyorlar. Hayatım boyunca hiç at binmemiştim, 53 yaşındayım. İlk kez bu sette bir ata dokundum.”

Karakterin ata çok iyi binmesi gerektiğini anlatan Hakan Yılmaz, bir Bizans komutanını canlandırdığı için de çok iyi de kılıç kullanmak gerektiğine değindi. Hem at binme hem de kılıç kullanma konusunda eğitimler aldığını anlatan oyuncu, iyi bir iş çıkardığını düşünüyor.