Ana sayfa Dizi Fragmanları Kuruluş Osman dizisi 100. bölüm gururu yaşıyor!

Kuruluş Osman dizisi 100. bölüm gururu yaşıyor!

tarafından ker_def

atv ekranında dördüncü sezonuna reyting rekorları kırarak başlayan ve izleyiciden büyük ilgi gören ‘Kuruluş Osman’, 100’üncü bölümüyle 12 Ekim Çarşamba akşamı 20.00’de ekrana gelecek. Yeni hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosu ile sezona bomba gibi giren ‘Kuruluş Osman’, yeni karakterleri, kadroya katılan oyuncular, görkemli dekorlar ve büyüyen hikayesiyle izleyiciden tam not almıştı.

Kantakuzenos’un Konstantinopolis’te kurduğu büyük oyun, Osman Bey yüzünden boşa düşmüştür. Ancak Kantakuzenos’un durmaya hiç niyeti yoktur. Kantakuzenos yeni oyunu için adımlarını atmaya başlar. Bu atılacak adımların ilki, Olof’un olacaktır…

OLOF, OSMAN BEY’İ İÇTEN VE DIŞTAN KUŞATIYOR

Olof, kardeşi Saga’nın intikamını almak istemektedir. Kantakuzenos’un da isteğiyle adamlarıyla Yenişehir yakınlarına gelen Olof, ilk adımını atar. Amacı, Osman Bey’i hem dışarıdan hem de içeriden kuşatmak olacaktır… Olof’un Osman Bey’i zayıflatmak için yaptığı hamle işe yarayacak mıdır?

OSMAN BEY OYUNLARI BOZMAK İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

Kantakuzenos ve Olof’un hamleleri karşısında oyunlarını bozmak için harekete geçen Osman Bey, yeni düşmanlarıyla ilk defa karşı karşıya gelecektir. Osman Bey ve Olof’un girişeceği bu büyük savaşın Yenişehir’e etkisi ne olacaktır?

ÖKTEM BEY’İN OBASINA DÜŞEN ATEŞ

Öktem Bey’in obasına ateş düşmüştür. Obada büyük bir acı yaşanmaktadır. Bu acı herkesin tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Öktem Bey’in Obası’na düşen ateş ve büyük acının sebebi nedir? Bengi Hatun yaşanan bu durum karşısında ne kararlar alacaktır? Öktem Bey, Osman Bey’in lafına itimat edip bekleyecek midir, yoksa Osman Bey’i zayıflatmak isteyen Bayındır Bey’e kanıp Osman Bey’e karşı mı cephe mi alacaktır?

Kuruluş Osman dizisi 100. bölüm gururu yaşıyor! 7

ORHAN’I BEKLEYEN AKIBET

Osman Bey, oğulları arasında Orhan’a Karacahisar Kalesi’nin yönetimini bırakmasının ardından bu duruma son derece içerleyen oğlu Alaeddin babası ile bir araya gelir. Alaeddin, babasını yanlış mı anlamaktadır? Osman Bey, kuracağı devleti emanet edeceği çocuklarını büyütürken nasıl bir yol izlemektedir? Osman Bey, Malhun Hatun ile yola çıkar… Amaçları Karacahisar’ı teftiş etmektedir. Ancak yol üstünde, Orhan’ın kaçırıldığını öğrenirler. Osman Bey, evladı Orhan ‘ı cenderenin içinden çıkarabilecek midir? Orhan’ın akıbeti ne olacaktır?

KONSTANTİNOPOLİS KARIŞIYOR

Saraya yeni birisi gelir… Saraya gelen bu yeni kişi saray ve Konstantinapolis’te bütün dengeleri alt üst eder. Konur ve Turahan, köle savaşçılarla talim yaparken gelen askerlerle arena bir anda karışır. Bu gelen kişi kimdir? Amacı nedir? Konur ne yapacaktır?

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği dizi, atv ekranında çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam edecek.