Ana sayfa Dizi Fragmanları Kuruluş Osman dizisi 109. bölümde Osman Bey ile Alaeddin karşı karşıya geliyor

Kuruluş Osman dizisi 109. bölümde Osman Bey ile Alaeddin karşı karşıya geliyor

tarafından ker_def

atv ekranlarında reytinglerin zirvesinde yer alan ve izleyiciden büyük ilgi gören ‘Kuruluş Osman’, 21 Aralık Çarşamba 20.00’de atv’de ekrana gelecek 109’uncu bölümünde nefesler tutulacak, sürprizlerle dolu gelişmelerle seyirciyi ekranlara kilitleyecek. ‘Kuruluş Osman’da Osman Bey’in saraydaki varlığını öğrenen Sultan Alaeddin, Osman Bey’in oğlu Alaeddin’i yanında bırakması koşuluyla Osman Bey’i serbest bırakacaktır.

Osman Bey, hakikati ortaya çıkarıp serbest kalabilecek midir? Öte yandan Osman Bey’i sarayda Moğollar’a esir düşüren İsmihan Sultan, Osman Bey’i öldürme emri verirken Yenişehir’i ele geçirme planına devreye sokmuştur. Osman Bey ve Kayılar, içerisinde bulundukları bu cendereden çıkabilecekler mi?

Osman Bey, Konya’da Sultan Mesud’u bulmaya niyetlenmişken İsmihan Sultan’ın buyruğuyla yakalanmıştır. Bayındır Bey’in gerçek yüzünü de iyice gören Osman Bey Moğollar’ın ipi boynuna geçirilmişken o cendereden nasıl kurtulacaktır? Osman ve alpları bütün mücadelelerine rağmen yakalanmıştırlar.

Fakat Alaeddin Bey Sultan Alaeddin’in huzurunda babası Osman Bey’in sarayda olduğunu haber verir. Osman Bey, Sultan Alaeddin’le karşı karşıyadır. Sultan Alaeddin, Osman Bey’i oğlu Alaeddin’i yanında bırakması koşuluyla serbest bırakacaktır. Ta ki hakikat ortaya çıkana kadar. Osman Bey hakikati ortaya çıkarabilecek midir? Osman Bey, İsmihan Sultan’ı durdurabilecek midir?

İSMİHAN SULTAN’IN “ÖLDÜRÜN” EMRİ!

İsmihan Sultan bir yandan Osman Bey’i öldürtme emri verirken kendisi de Yenişehir’i ele geçirme planlarını devreye sokmaktadır. Öte yandan İsmihan Sultan, Bala Hatun ile Malhun Hatun arasına nifak sokmaya kararlıdır. İsmihan Sultan; Bala ve Malhun Hatunları birbirlerine düşürebilecek midir?

İSMİHAN SULTAN’IN KITLIK PLANI!

Osman Bey’in Konya’da olduğu haberi Kantakuzenos’a ulaşmıştır. Osman Bey’in Konya’dan sağ çıkamayacağını uman Kantakuzenos her ihtimali gözetmektedir. İsmihan Sultan’ın Yenişehir’de çıkartmaya uğraştığı kıtlık Kantakuzenos’u hangi hamleyi yapmaya itecektir?

YENİŞEHİR AYAKLANIYOR, MALHUN HATUN NE YAPACAK?

Yenişehir’de ahali galeyana gelmiştir bile. Malhun Hatun, kıtlıkla karşı karşıya kalan Yenişehir’i içinde bulunduğu çıkmazdan nasıl kurtaracaktır? Öte yandan Konur Alp ise ifşa olmuştur. İsmihan Sultan, Konur’a ne yapacaktır?

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği dizi, atv ekranında çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam edecek.