SON DAKİKA
9 Aralık 2022 22:25

SON HABERLER

Masumlar Apartmanı dizisine yapılan eleştiri ne kadar da haklı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranında Masumlar Apartmanı dizisi ikinci sezona başladı. Salı akşamları yayınlanan dizide Merve Dizdar, Ezgi Mola, Birkan Sokullu ve yeni katılan Melisa Şenolsun başrolde yer alıyor.

Farah Zeynep Abdullah’ın ayrılmasının ardından Melisa Şenolsun için Rüya karakteri büyük bir fırsat oldu. Masumlar Apartmanı ekibindeki ilk performansları beğenilen ünlü oyuncu, yeni karakter ile hikayede değişimi de beraberinde getirdi.

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye’nin artık herkesin iyi bildiği temizlik takıntısının fazlasıyla göze battığını da birçok kişi belirtiyor. Sosyal medya yorumlarında da bu durumun dizide artık abartı neticesinde fazlaca kullanılmasına duyulan rahatsızlığı görebilirsiniz.

Benzet bir eleştiriyi Milliyet yazarlarından Sina Koloğlu da yazdı… Dizi mutsuzluk üzerine kurulu ve bu özellikle senaristler tarafından bu şekilde devam ettirilmek isteniyor.

Ezgi Mola harika bir oyunculuk sergiliyor ama Safiye karakteri de biraz abartılı olmaya başladı. Bu noktada Sina Koloğlu’nun şu eleştirilerini de senaristlerin okumasında fayda var:

Safiye’nin ilerleyerek ve tekrar ederek devam eden hastalık hastası temizlik halleri. Anladık çok iyi oynuyor, zor bir rol ve sanki bu durum gözümüze sokuluyor. Çekimler ve ayrıntılar oya gibi işlenmeye devam ediyor. Belki de dizinin özeti Esat’ın Gülben’e söylediği; “Sende onlar gibi çok mutsuz olmalısın” Dizi evet ‘mutsuzluktan beslenen karakterler silsilesi’ ve bu özellikleri abartılarak veriliyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler