Ana sayfa Sinema Murat Yıldırım’ın başrolündeki Nefes Yer Eksi İki filmi başarılarına devam ediyor

Murat Yıldırım’ın başrolündeki Nefes Yer Eksi İki filmi başarılarına devam ediyor

tarafından ker_def

TRT ortak yapımı “Nefes – Yer Eksi İki” filmi tüm Türkiye ve Avrupa’da büyük bir ilgi ile sinema salonlarında izlenmeye devam ediyor. İlk hafta sonunda haftanın en iyi çıkış yapan filmi olan ‘Nefes – Yer Eksi İki’ ikinci hafta sonunda en çok izlenen film oldu. 109.565 seyirci ile başarılı bir açılış yapan film ilk 10 günde 300 bine yakın kişi tarafından izlendi.

Sarsıcı hikayesi, övgü toplayan performansları ve gerçekçi anlatımıyla Türk askerini ve dönemin savaş muhabirini konu alan film bölgede yolları kesişmiş birçok gerçek hikayenin izlerini taşıyor.

Çarpıcı diyalogları ile şimdiden hafızalara kazınan ‘Nefes – Yer Eksi İki’, ‘Onlar; asıl unutursan ölür!’ sözünün altını çiziyor. İki bin metre yükseklikteki bir karakolda geçen film Mehmetçiklerin zorlu mücadelesini aktarıyor.

Yapımını Orgino Media Production’ın, yapımcılığını Mustafa Cihat Durmuş’un üstlendiği TRT Ortak Yapımı, senaryosu Hakan Evrensel’e ait olan ve yönetmenliğini Ozan Uzunoğlu’nun yaptığı ‘Nefes – Yer Eksi İki’ filminin başrollerinde Murat Yıldırım, İlker Aksum, Şahin Kendirci, Arda Anarat’ın yer alıyor.

TRT ortak yapımı “Nefes – Yer Eksi İki” sinemalarda.