SON DAKİKA
25 Mart 2019 07:09

SON HABERLER

Patlamış mısır tartışmasına Mahsun Kırmızıgül’den dikkat çeken yorum!

Ünlü yönetmen ve yapımcı Mahsun Kırmızıgül son günlerin popüler tartışma konusu patlamış mısıra değinde…

Mars Group’un mısır ve içecek promosyonlu bilet kampanyaları ile sinema yapımcılarının zararına bir uygulama sürdürmesi Türk Sineması’nın son dönemdeki en önemli sorunu olarak ortaya çıktı.

Mars Group’un film sektöründeki yüzde 40’lar seviyesindeki sinema salonu avantajı dikkat çekiyor.

Şahan Gökbakar, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ın mısır promosyonlu bilet uygulaması nedeniyle yapımcıların zarar ettiği eleştirileri bir süredir medyanın gündeminde.

Mahsun Kırmızıgül de Türk Sineması’na uzun süredir önemli filmler kazandıran bir isim…

Peki Kırmızıgül bu tartışmanın neresinde?

Açıklama yapan Mahsun Kırmızıgül, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan ile birlikte hareket ettiğini söyledi. İşte o sözler:

”Şu anda biz birlikte hareket ediyoruz. Yanlış giden bir şeyler var 5-6 senedir Türk sinemasında. Hepimizin istediği tek bir şey şeffaflık ve dürüstlük… Maalesef yapım maliyetleri o kadar artı ki Türkiye’de insanlar aslında gişelerde çok büyük paralar ödüyorlar. Şunu insanlar yanlış anlamasınlar biz asla biz asla sinema biletlerine zam gelsin derdinde değiliz. Biz sinema filmlere çok büyük paralar ödeyerek risk alarak bu işlere giriyoruz. Ben mikrofonu bıraktım. Ben mikrofonu kolay kolay bırakmazdım ben hem şanı hem şöhreti bıraktım sinemaya olan sevgimden saygımdan dolayı. Bundan böyle bu iş yürümez. Son 10 yılda yapım maliyeti arttı. Haklı olarak insanlar haklarını aramaya başladı. Bu Türkiye’de büyük bir sorun.”

İlgili Haberler