Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Seçkin Özdemir’in Kuruluş Osman dizisindeki unutulmaz sahnesi!

Seçkin Özdemir’in Kuruluş Osman dizisindeki unutulmaz sahnesi!

tarafından ker_def

atv ekranında Çarşamba akşamları izleyicilerle buluşmakta olan Kuruluş Osman dizisinde, Seçkin Özdemir’in Bizans komutanı Flatyos rolünde izliyoruz. Uzun süredir yer aldığı projelerin kısa sürede ekrandan silinmesiyle bilinen, bu durumdan kendisi de şikayetçi olan Özdemir, sonunda aradığı gibi sağlam bir projenin içinde yer almayı başardı. Dizide rol almaktan dolayı mutluluğunu ifade eden oyuncu, bazı detaylar da paylaştı.

Yapımını Bozdağ Film’in gerçekleştirdiği, atv ekranındaki ikinci sezonda da reytinglerin zirvesinden inmeyen ‘Kuruluş Osman’ın oyuncusu Seçkin Özdemir, canlandırdığı Flatyos karakteri ve diziyle ilgili Bozdağ Film Youtube kanalına açıklamalarda bulundu.

‘Kuruluş Osman’da Bizans komutanı Flatyos karakterini canlandıran Seçkin Özdemir diziyle ilgili düşüncelerini şu sözlerle anlattı: “O dönem hem dünya tarihi için hem Türk tarihi için çok önemli bir dönem. Çünkü 1200’lerin sonlarında Osmanlı Devleti’nin kuruluşuyla birlikte uzun bir süre dünyaya hükmeden bir imparatorluktan bahsediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulmadan önceki sürecini anlatan ve kurulduktan sonra devam edecek olan bir hikaye. Bu hikaye içerisinde bir karakter olarak yer almak benim adıma çok özel bir duygu. Bir Bizans komutanı olan Flatyos’u canlandırıyorum. Bu bir oyuncunun kariyerinde her zaman denk geleceği bir karakter değil. Bir Bizans komutanını oynamanın her zaman fırsatını yakalayamazsınız. O sebeple benim için çok özel bir yerde duran bir karakter ve bir iş oldu. Bunun haricinde çok profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Ben bu sene dahil oldum. Dışarıdan dahil olduğumda ekibin tecrübesi benim de motivasyonumu hem artırdı hem de işe adaptasyonumu hızlandırdı.”

Oyunculuk kariyerinde büyük bir şans olarak değerlendirildiği karakterinin hazırlık süreci hakkında şöyle konuştu: “Flatyos, önden fikir yürütebileceğiniz, kafanızda kurgulayabileceğiniz bir karakter değil. O yüzden önce onu bulmak, çözmek gerekti. Önce dünyaya hakim olmak istedim. Böyle bir savaşçı var. Acaba Roma’da, Bizans’ta nasıl bir dünya içerisindeler, nasıl bir sistem içerisindeler önce onu çözmeye çalıştım. Bizans’la ilgili dökümanlar okudum, kaynak araştırdım, belgeseller izledim. Yapımcımız ve proje tasarımcımız Mehmet Bozdağ Bey’in de önerdiği bazı kaynaklar vardı; onları da okudum, araştırdım. Şu an Roma İmparatorluğu dünyasına hakim konumdayım. Senaryo elime geldiğinde Bizans tarafında dönen diplomatik ve bürokratik tüm mevzulara hakimdim. Bunu oturttuktan sonra artık geriye atmosferi hissedip, adamı içine yerleştirmesi kaldı.”

Özdemir, Flatyos karakterinin savaşçı kişiliğinin baskın olduğunu söylerken şu detaylara da dikkat çekti: “Hocalarla oturup ‘Flatyos’u nasıl hareket ettirebiliriz’i konuştuk. Eğitimler devam ederken ben de kendi yorumumu kattım. Bunların hepsinin birleşiminden bir Flatyos çıktı ortaya. Oynamaktan çok keyif aldığım bir adam. Şekillendirip çeşitlendirebileceğin bir karakter. Cesur ve aşırı milliyetçi. Bir kişisel motivasyonu var, bir de Roma’ya ait bir motivasyonu var. Babası, Ertuğrul Bey tarafından öldürülünce kişisel motivasyonu intikam oluyor. Roma tarafından da milliyetçi bir motivasyonu var. Ben oynarken Flatyos’un odağına her zaman savaşçılığını koydum. Komutan olmasına rağmen her zaman tam bir savaşçı gibi hareket ediyor. İzlerken tahmin edemeyeceğiniz bir karakter çünkü her an her şeyi yapabilecek bir potansiyele sahip. Galip de oluyor mağlup da…”

En çok etkilendiği sahneyle ilgili soruya ise ünlü oyuncu şu şekilde yanıt verdi: “Unutamamadığım çok sahne var çünkü çok enteresan anlar canlandırıyoruz. Şimdiden Flatyos karakterini ayrı bir yere koydum. Çekilen sahneler içinde ikinci bölümünde, Ertuğrul Bey’in karşısında otururken hayalimde onu bıçakladığım bir sahne vardı. Hem işin çok başıydı ve sahne çok ağır bir sahneydi. Bu sebeplerden dolayı unutamadığım, ayrı bir sahne olarak yerini aldı.”

Yol arkadaşı Nikola ile ilişkilerinin seyirci tarafından sevilmesinden memnuniyetini dile getiren Seçkin Özdemir, “Nikola ve Flatyos değişik bir ikili oldu, ben de seviyorum. Erkan Avcı ile bu proje öncesinde tanıştım ve gayet iyi anlaştık. O elektrik oynadığımız karakterlere de yansıdı. Nikola-Flatyos’u güzel taşıdığımızı düşünüyorum. Hedefleri ortak olduğu için temel noktalarda çok iyi anlaşıyorlar. Anlaşamadıkları noktalar olsa da onları ayrışacak noktaya getirmiyor. Nikola da savaşmak istiyor, Nikola da Osman ve Kayıları bitirmek istiyor. Flatyos’la ortak bir kenetlenme söz konusu oldu. Seyircimize de teşekkür ediyorum, bizi ikili olarak sevdilerse ne mutlu bize!” ifadeleriyle iki arkadaşın ortak gayelerinden bahsetti.

Projede yer almaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Özdemir, “Tarihte çok kritik bir dönemi anlatıyoruz. Tabii ki bunu anlatırken hikayeleştiriyoruz. Bir dizi yapıyoruz tabii bir dramaturjisi, bir akışı olması. Osmanlı’nın kuruluşuna götürürken hikayelerle birlikte akıtmamız lazım. Ben oyuncu olarak içinde bulunmaktan mutluyum. Umarım böyle güzel devam eder. Seyirciden bize gelen motivasyonu işimiz için harcamaya devam edeceğiz” dedi.