Ana sayfa Dizi Analiz Sipahi dizisi 7. bölümde tatlı sert diyaloglar

Sipahi dizisi 7. bölümde tatlı sert diyaloglar

tarafından ker_def

Show TV’nin, yapımını CNP Film’in, yapımcılığını Mehmet Canpolat ve Sadi Canpolat’ın üstlendiği, başrollerinde Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık’ın yer aldığı “Sipahi” dün akşam ekrana gelen bölümüyle soluksuz izlendi.

YAYINLANAN BÖLÜMDE NELER OLDU? Sipahi’nin yayınlanan 7.bölümünde; Ali İstihbarat’tan olduğunu Canan’a itiraf etti. Canan, Habtor’u ve çevresindekileri yakalamak için çok emek verdiğini, İstihbarat’taki gelişmelere artık dahil olmak istediğini belirtti. İkili arasındaki tatlı sert geçen diyaloglar izleyenlerin beğenisini topladı. Habtor, teröre karşı düzenlenen bir eylemde rehin aldıkları Deniz İşletmeleri Müdürü’nün kızı Merve’yi kullandı. Merve’den kurtulmak isteyen Habtor, kızı bomba yüklü yelekle eyleme yolladı.

Sipahi ekibinin iş başında olduğu alanda Ali ve ekip arkadaşları Merve’yi kurtararak bombayı kimse zarar görmeden imha etmeyi başardı. Goran, eylemde başarılı olamadığı için kızgın olduğu Habtor’a ikinci kanlı planını anlattı. İngiliz ajanın söylediği hedefi yok etmesini söyledi. Sipahi ekibi diğer yandan roketi etkisiz hale getirmek için alarma geçti. Geminin ikinci kaptanı Nedim’i çıkan çatışmada öldü süsü vererek sorguda konuşturmayı başardılar ve geminin hangi limanda olduğunu öğrendiler.

Bu sırada yayınlanan televizyon haberlerinde Habtor, Nedim’in öldüğünü ve Canan’ın da doktor değil polis olduğunu öğrendi. Habtor’un keskin nişancının yanında görevlendirdiği Ali, Cem’in verdiği cihazla keskin nişancıyı başarısız hale getirmeyi başardı ama Ali hedefteki kişinin dedesi Fahrettin olduğunu öğrenince şoke oldu. Nişancının B planını devreye sokmasıyla dedesi ağır yaralandı. Ameliyata alınan Fahrettin’in hayati tehlikesi olduğunu öğrenen Ali büyük bir yıkım yaşadı.

Ali’nin en büyük destekçisi Canan oldu. Bölümün final sahnesinde ise nefesler tutuldu. Canan’ı tuzağa düşürmeyi başaran Habtor kurduğu oyunla Canan’ı ele geçirdi. Dizinin yayınlanacak sekizinci bölümünde Canan’ın akıbeti büyük bir merakla bekleniyor.

Senaryosunu Ali Doğançay’ın yazdığı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği Sipahi’nin güçlü oyuncu kadrosunda; Sinan Tuzcu, Başak Gümülcinelioğlu, Erkan Bektaş, Nurettin Sönmez, Çağdaş Onur Öztürk, Serhat Nalbantoğlu, Emre Bulut, Ece Dizdar, Gözde Okur, Elit Andaç Çam İnan, Zeynep Oymak, Berrin Arısoy, İsmail Düvenci ve Selçuk Borak gibi başarılı isimler yer alıyor.

Sipahi 8. bölümüyle Pazartesi günü saat 20.00’de Show TV’de!