Ana sayfa Dizi Haberleri TRT1’in çok sevilen dizisi final yapıyor!

TRT1’in çok sevilen dizisi final yapıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 farklı dizi projeleri ile izleyicilerini mest etmeye devam ediyor. Kamu yayıncısı bu sezon üst üste iyi dizilerle reytinglerde de öne çıktı. Son olarak Mavera isimli dönem dizisini yayınlayan TRT1, Ramazan Ayına özel bir içerik sunmuş oldu. Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Tansel Öngel, Sinan Tuzcu, Hasan Küçükçetin gibi önemli isimleri kadrosunda buluşturan Mavera, izleyicilerden özel bir ilgi gördü.

Dizi hayranlarının da çok beğendiği proje bitiyor… Hâce Ahmed Yesevi’nin destansı hikayesini anlatan ‘Mavera’ dizisi Ramazan ayı boyunca her gün saat 23.45’te TRT 1 ekranlarında yayınlandı. Ancak artık final geldi… Mavera dizisi 7 Mayıs Cuma akşamı son bölümü ile izleyicilerine veda edecek. Dizinin son bölümünün fragmanı paylaşıldı.

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, Tarihteki ilk Alperenlerin hikayesi Mavera, Yusuf Hemedani tarafından Bağdat’a gönderilen Hace Ahmed Yesevi’nin o dönem adeta küçük bir dünya olan Bağdat’ta verdiği dirlik ve beraberliğin mücadelesini konu alıyor.

Hâce’nin hikmetli nefesi; insanların ruhuna dokundukça, saflar belirginleşiyor. Bir tarafta onu Bağdat’tan göndermek isteyenlerin kurduğu fitne mahfili; diğer tarafta ise Hâce Ahmed’in “Alp” bileğiyle koruyup, “Eren” yüreğiyle kucaklayacağı insanlar…

TRT1'in çok sevilen dizisi final yapıyor! 7

Uygarlığımızın büyük ışığı Hace Ahmet Yesevi’nin verdiği büyük mücadeleyi anlatan Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda; Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Tansel Öngel, Sinan Tuzcu, Hasan Küçükçetin, Ferit Kaya, Adrian Can, Evren Erler, Mehmet Korhan Fırat, Nusret Çetinel, Erdem Ergüney, Nur Berfin Çiroğlu, Dilara Yeşilyaprak, Recep Usta, Sedat Mert, Muharrem Özcan, Demircan Kaçel, Handan Yıldırım, Haydar Köyel, Atilla Öner, Arben Akış, Volkan Uygun, Alper Türedi, Şükran Karanlık, Alkan Kızılırmak ve Zara rol alıyor.