Ana sayfa Dizi Haberleri TRT1’in ve Kanal 7’nin iki günlük dizi, yurt dışında resmen kapış kapış satılıyor!

TRT1’in ve Kanal 7’nin iki günlük dizi, yurt dışında resmen kapış kapış satılıyor!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Ekranın en yüksek reytingleri alan dizileri, prime time’da yayınlanan yapımlar. Günlük reyting listelerinde ilk sıralarda yer alan yapımların yanı sıra bazı kanalların giderek artmaya devam eden günlük dizileri de belli bir kitle tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Şimdilerde başarılı oyunculuklarıyla dikkatleri çeken Sıla Türkoğlu, Hazal Subaşı, Özge Yağız, Erkan Meriç gibi pek çok ünlü isim de günlük dizilerle tanınmıştı. Giderek sayıları çoğalan günlük diziler, kanalların da ayrı önem verdiği yapımlar. Zira bu dizilere Türkiye’deki belli bir kitle dışında, farklı ülkelerden gelen yoğun talepler olduğu da biliniyor.

Bu taleplerin giderek daha da büyüdüğü ve adeta ‘kapış kapış’ bir duruma geldiğini, TV Eleştirmeni Sina Koloğlu, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla ortaya koydu! Sina Koloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yeni başlayan veya başlayacak olan günlük dizilerin, yurtdışı satışlarının daha başlamadan yapıldığını belirtiyor.

Bu dizilerin günlük olmaları ile birlikte çok fazla bölüm sayısının olmasının da pazardaki rağbetini arttırdığını belirten Koloğlu, TRT’nin Kader Oyunları (Bahar) dizisini örnek gösteriyor. Üs Yapım imzalı Bahar dizisinin, İsrail ve Romanya ile 100 bölüm için çoktan bir anlaşmasının yapıldığını da belirtmekte.

Uzun yıllardır günlük dizileri ile dikkatleri çeken Kanal 7’nin bazı dizileri de yurtdışında büyük ilgi görüyordu. Emanet, Elif, Yemin bu dizilerden bazıları. Şimdi bunlara Fedakar isimli dizinin eklendiğini de Sina Koloğlu ifade ediyor. Kanal 7’nin, 18 Mart’ta Türkiye’de yayına giren günlük dizi Fedakar’ın, her bölümü 45 dakika olarak 240 bölüm için anlaşmasının yapıldığını belirtmekte. İsrail Archla TV ve Romanya Happy Channel kanallarının, Türkiye’de çekilen günlük dizileri yayınlayan ve yeni anlaşmalar yapan kanallar olduğu da ifade edilmekte.