Ana sayfa Dizi Haberleri Türk dizi sektörü deprem bölgesi için yardım seferberliğini bir görev olarak benimsedi!

Türk dizi sektörü deprem bölgesi için yardım seferberliğini bir görev olarak benimsedi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türk dizi sektörü yurt içinde ve yurt dışında bugüne kadar halktan o kadar büyük destek gördü ki, şimdi bu desteklerin hala dönme zamanı geldi. 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta üst üste iki büyük deprem yaşanması ile birlikte 14 milyona yakın kişi zarar gördü. Can kayıpları, yaralananlar ve mal kayıpları ile birlikte deprem hem sosyal hem de ekonomik olarak bölge insanında büyük bir yara açtı.

İşte bu yaraların sarılması adına da Türk dizi sektörünün kendi üzerine düşeni yapması, bugüne kadar halktan beslenen sektörün, halkın ihtiyaç anında yanında olarak, dayanışma sergilemesi ile anlam kazandı.

Birçok dizi yapımcısı karavan ve çeşitli malzemeleri bölgeye gönderirken, firmaların ekipleri de bu çalışmalara direkt katılarak depremzedelere yardım için seferberlik başlattı.

Türk dizi sektöründeki bu seferberlik hali ile ilgili bazı detaylar paylaşan televizyon eleştirmeni Sina Koloğlu, “Dizi sektörü deprem bölgesinde” diyerek, sergilenen duyarlılığı ortaya koydu.

Sina Koloğlu’nun verdiği bilgilere göre Medyapım, MF yapım ve NTC Medya’nın karavanları ve jeneratörleri Hatay’a gönderildi. Organizasyon için de firmaların uygulayıcı yapımcılarının bölgeye gittikleri anlaşıldı.

Dizi sektörünün önemli firmalarından olan TIMS&B’nin de karavan ve teknik malzeme desteği sunduğu gözüküyor.

Firmalar ayrıca giyecek, yiyecek, çeşitli araç ile bölgede ihtiyaç olan ışık gibi önemli ekipmanları da bölgeye ulaştırdı.

Sina Koloğlu, “Ayrıca TIMS&B vee çalışanları da yardım tırı ile bölgede. Ay Yapım ekibinin de deprem bölgesinde aktif çalıştıkları bilgisini aldım” diye paylaşımda bulundu.

Aldatmak, Teşkilat, Dünyayı Değiştiren Ayten gibi dizilerin setlerinde çalışmalar durdurulurken, ekiplerin karavanlar ile deprem bölgesine desteğe gittiği de belirtiliyor.

Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Birliği’nin (TESİYAP) de ilk günden itibaren hem maddi destekte bulunduğunu belirten Sina Koloğlu, ayrıca çeşitli malzemeler ile birlikte ihtiyaçların karşılanması için de girişimlerde bulunulduğunu anlattı.

Sina Koloğlu, paylaşımında şu detayları verdi:

” Son 3 gündür tüm araçlar ve malzemeler Hatay, Maraş ve Adıyaman bölgesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bugün de erzak vs. yardımlar yola çıktı.”

16 büyük yapımcının yer aldığı birliğin maddi yardımlarla da halka destek için seferber olduğunu belirten Sina Koloğlu, şu detayları da aktardı:

“TESİYAP tarafı bir noktanın daha altını çiziyor; ‘Bir hafta sonra ihtiyaçların ne yönde gelişeceğini bekliyoruz ona göre sürdürülebilir bir fayda sağlayalım. Yapacağımız katkı kalıcı olmalı.”