Ana sayfa Dizi Haberleri Yalancılar ve Mumları dizisini finalden kurtarmak mümkün mü?

Yalancılar ve Mumları dizisini finalden kurtarmak mümkün mü?

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV ekranında izleyicilerle pazar akşamları buluşan Yalancılar ve Mumları kaliteli bir dizi. Ceren Moray, Elçin Sangu, Şafak Pekdemir, Melike Güner, Burcu Gölgeder, Feyyaz Duman ve İsmail Demirci başrollerde buluştu.

Çok etkili bir oyuncu kadrosu bulunan dizinin reytingleri ise çok düşük geldi. Pazar akşamları yayınlanan dizi Teşkilat ve Yargı gibi iki önemli dizi ile rekabet edemiyor… Bunun en önemli nedenlerinden birisi hikayenin izleyicileri çok fazla sarmaması. Aslında konusu güçlü olan dizinin senaryosunda bir sıkıntı var.

Dizinin kaliteli bir yapım olduğunu belirten izleyiciler, hikayede bir sorun olduğunu ve yeterince dizinin içine giremediklerini belirtiyor. Bu noktada Yalancılar ve Mumları dizisinin üçüncü bölümü için senaristten üst üste yenilikler yapılmasının istendiği de ortaya çıktı.

Senaryo sorunu nedeniyle de kendisini tam olarak ifade edemeyen Yalancılar ve Mumları dizisi için zamana ihtiyaç var. Ancak dizi sektöründe her hafta iyi reytingler gelmesi şart ve performans düşer ise Fox TV yönetimini hemen yeni bir diziyi yayına alma refleksi gösteriyor.

Yalancılar ve Mumları dizisinin ayakta kalması için 17 Ekim pazar günü yayınlanacak olan üçüncü bölümde reytinglerde bir yükseliş sergilenmesi şart.

Fox TV’nin bunun dışında tek bir hamlesi daha kalıyor. O da gün değişikliği yapmak… Elkızı isimli yeni dizisinin Son Yaz’ın ardından Cumartesi akşamları ekrana geleceği duyuruldu.

Yasak Elma, Evlilik Hakkında Her Şey, Kanunsuz Topraklar dizisi haftalık ilk 3 günü yerlerine oturdu. Perşembe günü Uzak Şehrin Masalı son kez ekranda olacak. Bu durumda Fox TV yönetiminin iki seçeneği var.

Yalancılar ve Mumları perşembe günlerine çekilerek denenebilir, bu bir kurtuluş olur mu? Daha önce gün değiştiren dizilerin çoğunun reytinglerinin düştüğü ve iyi sonuç vermediğine yönelik birçok örnek var. Ayrıca Camdaki Kız, Barbaroslar ve Bir Zamanlar Çukurova’nın karşısında Fox TV dizinin fazla da bir şansı da olmayacaktır.

Bir başka ihtimal ise iyi giden Aşk Mantık İntikam dizisini Pazar gününe alarak riskli bir adım atmak ve Yalancılar ve Mumları’nı da Cuma gününe çekmek olabilir.

Kırmızı Oda, Arka Sokaklar ve Yalancı isimli dizilerin arasında güçlü bir dram yapımı olan Yalancılar ve Mumları iyi sonuç verebilir… Tabii ki bu durumda Aşk Mantık İntikam gibi iyi giden bir dizinin de ritmi bozulabilir.

Sonuç olarak Yalancılar ve Mumları bu hafta iyi bir reyting çıkışı yaşamaz ise Fox TV’nin kurtarma formüllerinin işe yaraması çok zor gözüküyor.

17 Ekim Pazar günü yayınlanacak olan dizinin 3. bölümünden 2. fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.