Ana sayfa Dizi Analiz Yargı dizisi 68. bölüm Analizi; Mercan ile ilgili gerçekler sosyal medyayı salladı!

Yargı dizisi 68. bölüm Analizi; Mercan ile ilgili gerçekler sosyal medyayı salladı!

tarafından ker_def

Kanal D’nin, her pazar akşamı izleyici ile buluşan Ay Yapım imzalı dizisi Yargı, önceki gece yayınlanan 68’nci bölümüyle izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı. Mercan’la ilgili gerçeklerin ortaya çıktığı bölüm reytinglerin de yine bir numarası oldu.

Tüm izleyici gruplarında da birincilik elde eden Yargı dizisi, ezeli rakibi Teşkilat’ın dördüncü sezona başladığı akşam yine milyonlarca hayranını ekrana çekmeyi başardı.

Mercan’la ilgili merakla beklenen gerçeklerin ortaya çıktığı bölüm sosyal medyanın da gündemine oturdu. Gece boyu #Yargı, #Mercan, #Umut ve #Yekta etiketlerine binlerce mesaj yağdı. Peki dizinin 68. bölümünde neler oldu? İşte tüm detaylar:

Efe’yi takip ederken kendilerini Sevgi Evleri’nde bulan Ilgaz ve Ceylin Mercan’ı orada bulamadı. Efe’nin hayatıyla ilgili sakladığı gerçekleri öğrenen ikili Merdan’ın telefonuyla soluğu bakımevinde aldı. Macit olay gününü hatırlayıp Mercan’ı kaçıranın bir kadın olduğunu söyledi. Yanlış yangın ihbarını yapanı araştıran başsavcı Nadide, Ilgaz ve Ceylin’in Efe’nin odasına girip kilitli çekmeceyi açtıklarını öğrendi.

Yekta Celal’den aldığı görüntüleri Eren’e getirdi. Eren geçmişe dönük tüm ifadeleri yeniden izlerken, Dilek’in ifadesinde şüpheli bir durum olduğunu anladı ve onu yeniden ifadeye çağırdı. Cezası bitip hapisten çıkan Özge, kapıda Nil ile karşılaştı. Celal yanına Yekta’yı da alarak Osman ve Can’ın ofisine giderek onlara gözdağı verdi. Başsavcı Nadide Ilgaz ve Ceylin’i karşısına alıp yaptıklarını yüzüne vururken suç işlediklerini söyledi fakat Efe Savcı ikiliden şikayetçi olmadı.

Tuğçe Ceylin’in evine gönderilen paketten çıkan çocuk kıyafetini alanları araştırırken mağaza görüntülerinde Nadide’yi gördü ve bunu Ceylin ile paylaştı. Ilgaz ve Ceylin, Nadide’nin mağaza görüntüleriyle Nadide’yle konuşmaya gitti. Başsavcı, Ceylin’in ima ettiği durumdan son derece rahatsız olurken Ilgaz kendisinden kıyafeti onlara getirmesini istedi.

Eren Tuğçe’den Dilek’i araştırmasını istedi. Çınar Yekta ile yaptığı konuşmanın ardından daha çok para kazanmak için Osman’dan yaptıkları illegal işlere kendisini de dahil etmelerini istedi. Nadide’yi takip etmeye karar veren Ilgaz ve Ceylin, Nadide’nin geldiği ıssız evde Mercan’ı bulacaklarını umarken kendilerini Nadide ile ilgili bambaşka bir olayın içinde buldular ve Nadide’nin hayatını kurtardılar.

Dilek’le ilgili araştırma yapan Tuğçe’nin bulduğu bilgilerle Dilek’in karşısına dikilen Eren ona manevi ablası Filiz Bağcı’nın yerini sordu. Dilek’le birlikte verdiği adrese giden Eren, Metin, Ilgaz ve Ceylin evde kimseyi bulamadı fakat Mercan’ın eşyalarını buldular. Heyecan dolu bölümün sonunda Filiz Mercan’la beraber kaçmaya çalışırken kaza geçirdi.

Sema Ergenekon’un usta kaleminin Ali Bilgin rejisiyle buluştuğu dizinin başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz yer alıyor.

Yargı merakla beklenen yeni bölümüyle pazar akşamı Kanal D’de!