Ana sayfa Dizi Haberleri Yargı dizisi reyting kaybederken, EGO dizisi ise umut ışığı yaktı!

Yargı dizisi reyting kaybederken, EGO dizisi ise umut ışığı yaktı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Pazar akşamları diziler arasındaki reyting rekabetine bakıldığı zaman 12 Mart akşamı çok ilginç gelişmeler oldu. Teşkilat dizisi AB grubunda ciddi bir düşüş yaşarken, tüm kişiler ve ABC1 gruplarında ise geçen hafta ile benzer oranlardaydı.

Ancak pazar akşamının bir başka iddialı dizisi Yargı için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Her ne kadar AB ve ABC1 gruplarının birincisi olsa da Yargı dizisinin sezonun sonlarına yaklaşılırken ilgi azalması yaşadığı bir süredir gözüküyordu. Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu ikilisinin başrolündeki dizinin hikayesi her hafta sürprizlerle dolu olduğu için hala milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen bir proje. Ancak 2022 yılı ve öncesindeki reyting gücünü yavaş yavaş kaybettiği gerçeğini de görmek gerekiyor.

Yargı dizisi reyting kaybederken, EGO dizisi ise umut ışığı yaktı! 8

Yargı ve Teşkilat dizilerinde bunlar yaşanırken, Fox TV’nin yeni dizisi EGO için de umut verici bir ortam oluştu. İzleyiciler artık farklı hikayeler arıyor ve Alperen Duymaz ile Melisa Aslı Pamuk ikilisinin başrolündeki EGO dizisi de alternatif yapımlardan birisi haline geldi.

Erkeğe Güven Olmaz isminin kısaltması olarak EGO olarak tarif edilen projede dördüncü bölüm geride kaldı. Ortalamaya çok yakın reytingler elde eden ve izleyici ilgisini her geçen hafta biraz daha kendisine çeken bir durum gözlemliyoruz. Dizinin hikayesi açıldıkça izleyicilerin de merakının arttığı sosyal medyadaki paylaşımlara yansıyor.

Yargı dizisi reyting kaybederken, EGO dizisi ise umut ışığı yaktı! 9

EGO dizisi 4. bölümü ile tüm kişiler kategorisinde altıncı oldu. AB ve ABC1’de ise dizi dördüncülük elde etti. Belki reytingler geçen haftaya göre çok küçük bir artış sağladı ama, bu bile çok anlamlı.

Hem Yargı hem de Teşkilat’ın ilgi azalması ile karşılaştığı bir ortamda EGO dizisi iyi bir hikaye gücü ortaya koyar ise, arayışta olan dizi izleyicilerini kendisine çekebilir. Bu da proje için büyük bir umut ışığı olarak gözüküyor.