Ana sayfa Dizi Haberleri Yargı dizisinde fark yarattı, adeta sinsilik ve kötülüğün kitabını yazıyor!

Yargı dizisinde fark yarattı, adeta sinsilik ve kötülüğün kitabını yazıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Pazar akşamları Kanal D ekranında yayınlanmakta olan Yargı dizisi, o kadar başarılı bir hikaye kurgusuna sahip ki, diziyi en başından bu yana izleyenler şimdiye kadar hiç sıkılmadan takip edebildi. Sema Ergenekon’un Adalet Sarayı’ndaki davaları izleyerek elde ettiği deneyimlerle oluşturduğu senaryo, çok başarılı şekilde akıyor.

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu başta olmak üzere de dizinin oyuncu kadrosu işlerini çok başarılı bir şekilde yerine getiriyor… Dizinin içinde kilit rol olarak nitelendirilebilecek olan Yekta karakterine ise özellikle değinmek gerekiyor… Sinliğin ve kötülüğün adresi konumuna gelen Yekta karakterinde Uğur Polat’ın muhteşem performansı da her hafta daha da çok alkışlanıyor…

İncelikli senaryosu ile Yargı milyonları ekrana taşıyor ama karakterlerin oluşturduğu etki gücünün de bu başarıda büyük payı var. Karakter gücü Yargı’nın her yeni bölümünü daha da çok merak edilir hale getirdi. Bu noktada da sinsilik ve kötülükten taviz vermeyen Yekta’ya dikkat çekmek gerekiyor.

Yargı dizisinde fark yarattı, adeta sinsilik ve kötülüğün kitabını yazıyor! 8

Milliyet Bloga yazarlarından Anibal Güleroğlu, Uğur Polat’ın canlandırdığı Yekta’nın Yargı dizisi için ne kadar önemli olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Uğur Polat’ın hayat verdiği Yekta Tilmen’in ayrı bir yeri olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Çünkü Adalet Binası’na gelip savcılara musallat olmayı neredeyse hobiye dönüştüren Yekta gerek meslek hayatında gerekse özelinde yaptıklarıyla ‘Yargı’nın sinsi kötülüğü pozisyonunda adeta.

Öğretimini tamamlamadan Avukat diploması almayı başaran, bu gerçek ortaya çıkmasın diye ortamı havaya uçurmaktan çekinmeyen… İnsanlarla özellikle de oğlunu kendinden koparttığına inandığı Ceylin’le uğraşmaktan bıkmayan… Davalarını ‘Kim daha çok sesini yükseltirse o kazanır’ mantığıyla yürütmeyi alışkanlık edinip şova dönüştüren Yekta, ‘Hem suçlu hem güçlü’ durumunda.

Onun masum görünümlü kötülüğündeki en büyük tehlike de şamatacı varlığıyla maskelenen ‘sinsilik’!”

Yargı dizisinde fark yarattı, adeta sinsilik ve kötülüğün kitabını yazıyor! 9

Yargı dizisinde Yekta karakteri fark yaratıyor… Onun yaptıkları büyük kötülük ama hayatın bir gerçeğini de ortaya koyan bir karakter bu… Yekta, kötülük yapmayı doğal bir hak gibi görüyor. Kendisini temize çıkartmak için de her türlü dümeni çevirebilecek bir sinsiliğe sahip olan bu karakter, adeta kötülüğün sevimli yüzü gibi oldu.