Ana sayfa Dizi Haberleri Yargı ve Teşkilat dizileri nedeniyle Güzel Günler ve EGO için beklentiler gerçekleşmiyor!

Yargı ve Teşkilat dizileri nedeniyle Güzel Günler ve EGO için beklentiler gerçekleşmiyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Pazar akşamları 3. sezonu devam eden Teşkilat ile, ikinci sezonu süren Yargı dizilerinin büyük bir üstünlüğü bulunuyor. TRT1 ekranındaki Teşkilat dizisi aksiyon dolu bir proje ve bu sezon Murat Yıldırım’ın erkek başrol olması ile birlikte yeniden güçlendi. İyi reytingler alan bu dizinin yanı sıra, Kanal D’de yayınlanan Yargı dizisi de çok başarılı senaryosu ile uzun süredir gündemden düşmüyor.

Teşkilat ve Yargı gibi iki önemli dizinin yayınlandığı pazar akşamları şimdiye kadar ekrana gelen hiçbir dizi ciddi bir çıkış sergileyemedi. Son 2 yıllık süreç içinde birçok dizi yayınlandı ama reytingler hep belirli bir seviyenin altında kaldı. Ortalamanın üzerinde çok iyi reytingler almak Pazar günleri çok da mümkün görünmüyor.

İşte bu sıkıntıya rağmen Show TV, Güzel Günler isimli dizisini pazar akşamları yayınlıyor ve ünlü isimlerin yer aldığı proje, ortalamaya yaklaşan reytingleri ile yoluna devam etmeye çalışıyor.

Binnur Kaya, Zeynep Çamcı, Leyla Tanlar, Ecem Erkek, Burak Dakak, Olgun Toker gibi isimlerin başrolünde yer aldığı bu eğlenceli dizinin geniş bir hayran kitlesi olsa da, reytinglerin hak ettiği noktadan uzakta bulunduğu da bir gerçek.

Fox TV’nin de 5 Şubat Pazar günü EGO isimli yeni dram dizisini ekrana getirmesi ile birlikte rekabet iyice arttı. Alperen Duymaz ile Melisa Aslı Pamuk ikilisi yeniden bir araya geldi. İkilinin hayranları, Çarpışma dizisinden bu yana yeniden aynı projede buluşmalarını bekliyordu. Sonunda bu gerçekleşti ama EGO dizisinin reytingleri de çok iyi gelmedi.

İlk bölümde sadece tüm kişiler kategorisinde ortalama oranlara yaklaşan dizinin, AB ve ABC1 gruplarında düşük sayılan reytingler elde etmesi sıkıntılı bir süreç yaşanabileceğini gösteriyor.

Youtube ortamında EGO dizisinin ilk bölüm 6 milyon görüntülenme aldı ve bu durum gelecek için umut verici görülüyor. EGO dizisi pazar akşamı hem Yargı hem de Teşkilat gibi iki önemli dizinin varlığı nedeniyle çok yüksek reytinglere çıkmakta zorlanabilir. Ancak hikayesi sağlam olur ise ortalamaya yakın reytingler ile sezon sonuna kadar devam etme fırsatı bulabilir.