SON DAKİKA
22 Temmuz 2019 15:49

SON HABERLER

Yeni sezonda Kanal D’den dizi bekleyenlere kötü haber!

Demirören Grubu’na geçen Kanal D’nin yeni sezonda çok farklı bir yapıda olacağının işaretleri geliyor.

Ana akım televizyon kanallarının dizilerle öne çıkmaya çalıştığı yarışta, Kanal D son dönemlerde diziler konusunda şanssızlıklar yaşamış ve birçok hüsranla karşı karşıya kalmıştı.

Yeni dönemde Kanal D’nin nasıl bir çizgi izleyeceğine yönelik işaretler ise gelmeye devam ediyor.

Arka Sokaklar ve Çocuklar Duymasın dizilerini devam ettirecek olan Kanal, daha çok stüdyo programlarına ağırlık verecek.

Buse Varol’un sunucu olarak yer alacağı Çocuğunuz Ne Yapacak isimli gündüz fortamı, İngiltere’den alındı…

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, bu konuyla ilgili köşesinde bir yazı kaleme aldı:

KANAL D’NİN YARIŞMASINI KİM SUNACAK?

İngiliz ITV kanalında yayınlanan ‘What Would Your Kid Do?’ (Çocuğunuz Ne Yapacak?) yarışma programını, Kanal D satın aldı. Geçtiğimiz yıl, ITV kanalının performansı en iyi programlarından biri olarak kabul edildi. 3.8 milyon izleyiciyi ekrana çekti. Jason Manford, bu yarışmanın sunucusu… Bir komedyen, BBC ve ITV kanallarında değişik şov programlarına imza atmış bir isim. Çok iyi bir sesi de var. ‘A Different Stage’ albümünü almanızı tavsiye ederim. Yarışmanın özelliği, ailelerin çocuklarını ne kadar tanıdığıyla ilgili… Show TV’deki ‘Çocuktan Al Haberi’ni andırıyor.

Stüdyo işleri yapacak

Kanal D’nin yeni sezonda stüdyo işleri çoğalacak gibi görünüyor. İlk işaret, bu yarışma olabilir. Programı Buse Varol sunacak. Format ne kadar iyi olursa olsun, iş sunucuda bitiyor. Mesela ‘Çocuktan Al Haberi’ ve Evrim Akın örneği… En büyük sıkıntı televizyon sektöründe ‘şovmen’ kısırlığı… Genelde oyuncudan evrilmiş sunucu oluyor. Bir İngilizler’in sunucusuna bakın, bir de, bizdeki örneklere? Bakalım Varol, sunucu olarak sektöre kazandırılmış olacak mı? Yarışmanın adı daha belli değil. Ağustos ayında yayına girmesi öngörülüyor.

İlgili Haberler