SON DAKİKA
2 Temmuz 2022 22:36

SON HABERLER

Yüzde 100 Türk üretimi Yargı dizisi, ilk kez yabancı bir ülkede yayınlanacak!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kanal D’nin bu sezon en iyi yeni dizisi olan Yargı ekibi iki haftalık koronavirüs ve yılbaşı arasının ardından çekimlere son hız devam ediyor. Dizinin bu pazar akşamı 15. bölümü ekrana gelecek. İzleyiciler dört gözle yeni bölümü beklerken Yargı dizisinden muhteşem bir haber geldi.

Buna göre başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı dizisi bir Avrupa ülkesinde ekrana gelmeye başlayacak. Yargı ateşi İspanyol izleyicileri de saracak. Ay Yapım tarafından çekilen Yargı, ilk kez yabancı bir ülkede yayınlanacak.

Diğer dizilerin aksine bir uyarlama olmayan ve senaryosu tamamen Türk üretimi olan Yargı, senarist Sema Ergenekon’un bir yıldan uzun süren derin bir araştırmasının sonucu. Tamamen Türk üretimi olması da büyük bir gurur kaynağı.

Yargı’nın yurt dışına açılmasıyla ilgili kısa süre önce güzel bir haber daha gelmişti. Bu habere göre uluslararası dijital yayın platformu HBO Max, Yargı’nın tüm haklarını satın almak üzere harekete geçti. Eğer anlaşma gerçekleşirse Yargı, dünyanın birçok ülkesinde izleyiciyle buluşacak.

2022’de Türkiye pazarına girmeye hazırlanan platform, Yargı’nın yayın haklarını almak üzere harekete geçti. HBO Max daha önce Sadakatsiz, Alev Alev, Sen Çal Kapımı, Menajerimi Ara, Kara Sevda, Kızım, Kadın, Babil, Mucize Doktor ve Baraj dizilerinin yayın hakkını satın almıştı.

IMDb 2021 yılında En İyi Türk Dizileri sıralamasında da Yargı, yılın en iyi dizisi seçildi. İki hafta aradan sonra yeni bölümüyle fırtınalar yaratacak olan dizi bu başarıyı sonuna kadar hak ediyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler