SON DAKİKA
22 Temmuz 2019 17:07

SON HABERLER

Zuhal Topal, Seda Sayan’ın eski sevgilisiyle ilgili karar sonrası konuştu: İşte böyle derslerini alırlar!

Televizyongazetesi/Detay – Şimdilerde Fox TV’de Zuhal Topal’la Sofrada programını yapan Zuhal Topal, daha önce aynı kanaldaki izdivaç programında yaşanan ‘şehit’ polemiğinin davasının bugün sonuçlanmasından sonra bir açıklama yaptı.

Mahkeme, damat adayı Zekeriya Atak, Seda Sayan ile o dönem nişanlı olduğu Erkan Çelik için son kararını verdi.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında, program sırasında “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız” diyerek stüdyoyu terk eden damat adayı Zekeriya Atak ile sosyal medya hesabından damat adayına destek veren Seda Sayan ile o dönem nişanlı olduğu Erkan Çelik’e 130 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Topal, Seda Sayan ve o tarihte nişanlısı olan Erkan Çelik’in “Programını yok etmek için karalama kampanyası başlattıklarını” iddia etti

Bu olayla ilgili dava sonuçlandı ve Erhan Çelik ‘iftiraya azmettirmek’ suçundan 1 yıl 3 ay 15 gün, Atak ise ‘iftira’ atmaktan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası aldı.

Kararın açıklanmasının ardından Zuhal Topal, uğradığı iftira ile ilgili sert bir açıklama yaparak instagram sayfasından kararla ilgili son durumu yayınladı.

İşte Topal’ın o açıklaması:

Öncelikle bu kötü insanlar ile sayfamı kirlettiğim için özür dilerim tatlışkolarım!Zaten kısa bir süre sonra kaldıracağım.Hiç Kimse benim,ailemin onuruyla,haysiyetiyle oynayamaz,iftira atamaz! Hırslarına Kıskançlıklarına,mutsuzluk,kompleks ve başarısızlıklarına yenik düşenler işte böyle derslerini alırlarbu işe alet olanlar cezalarını buldular öbür dünyada da yaptıklarının ve yaşattıklarının bedelini ödeyecekler!Tabi neden yaptılar,ne için ve kim için yaptılar onu da sizlerin takdirine bırakıyorum bugüne kadar bir tek önce Allah’ıma,sonra aileme,adalete ve sizlere güvendim! Beni hep sevginizle, samimiyetime olan inancınızla desteklediğiniz çok teşekkür ederimO zor zamanlarda yanımda olan eşime, aileme,avukatım Leman Türkmenoğlu ve yüce Türk adaletine de çok teşekkür ederim bundan sonra da her türlü haksızlığa, pisliğe kötü,hırslı, Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlara ve her türlü iftiraya karşı mücadeleme devam edeceğim

ZUHAL TOPAL KİMDİR?

Zuhal Topal Türk sinema tiyatro ve dizi oyuncusudur. 23 Eylül 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tiyatro oyunculuğu başta olmak üzere, dizi ve film oyunculuğu yapmaktadır.

Üniversite sınavlarında Mimarlık Fakültesi iç mimari bölümünü ve aynı zamanda yetenek sınavıyla Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünü kazandı. Ekranla ilk tanışması ise 1994 yılında Kandemir Konduk’un “Palavra Aşklar” adlı dizisiyle Show Tv’de gerçekleşti.

Zuhal Topal bir çok reklam filmi ve çeşitli organizasyonlarda yer aldı, birçok tv dizisinde, reklam filminde, tiyatro sahnelerinde oyunculuk, dublaj sanatçılığı ve tv sunuculuğu yaptı.

Sihirli Annem dizisinde “Suzan” adlı karakter ile adını geniş kitlelere duyurmuştur. ATV’de yayınlanan Selena adlı dizide “Fitnat Korkmaz” adında kötü bir müdüreyi oynayan Zuhal Topal, Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışmada koçu İlhan Şeşen ile yarışmış; halk ve jüri tarafından birinciliği hak etmiştir.

Esra Erol’un programını devralarak 24 Ağustos 2009 tarihinden itibaren 2011 yılına kadar Star TV’de yayınlanan “Zuhal Topal’la İzdivaç” adlı evlilik programı sunuculuğunu yaptı. 2011 – 2013 yılları arasında TRT’de yayınlanan “Avrupa Avrupa” adlı dizide (Nermin Beceren) rolünü canlandırdı.

2012 yılında TRT 1’de Hayata Dair adlı programı sundu. 2012 yılında Kanal D’de yayınlanan “Kazanmak İçin Bir Dakika” adlı yarışma programını sundu. 2014 yılında Kanal D’de hafta içi her gün saat 13.30’da ekrana gelen “Cümbür Cemaat” adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı.

Zuhal Topal, 27 Ağustos 2008 tarihinde şarkıcı ve müzisyen Korhan Saygıner ile evlendi. Lina (d.1 Kasım 2013) adında bir kızı vardır.

Zuhal Topal, 17 Eylül 2015 tarihinden 17 Ağustos 2016 tarihinde kadar Fox TV’de evlilik programı sundu. Sunuculuğu oyunculuktan daha çok tervih etmeye başlayan Zuhal Topal, son olarak Fox TV’de yemek yarışması sunmaya başlamıştır.

İlgili Haberler