Hüseyin Avni Danyal, Show TV’nin haberine çok öfkelendi

14 Ekim 2015 Çarşamba, 06:52
Hüseyin Avni Danyal, Show TV’nin haberine çok öfkelendi

6 Ekim Salı günü, Show Ana Haber Bülteni’nde “ÜNLÜ OYUNCUYA DOLANDIRICILIK SUÇLAMASI” şeklinde yayınlanan haber üzerine Hüseyin Avni Danyal basın açıklaması yaptı.

Usta oyuncu yaptığı yazılı açıklamada şu satırlara yer verdi:

YEŞİM TÖGÜL isimli şahıs 6 Ekim 2015 tarihli Show Tv Ana Haber’de hakkımda asılsız itham, yalan beyan ve suçlamalarda bulunmuştur.

Ben 01 Temmuz 2013 tarihinde Kadıköy, Cafer Ağa Mahallesi, Bahariye Caddesi Sakız Gülü Sokak, No:31 adresinde tiyatro ve sinema salonu, alt ve üst kat fuaye ile kafeden oluşan yeri Tiyatro salonu olarak işletmek amacıyla mal sahibi HAKAN EKŞİ’den kiraladım. Ayrıca, kafeyi büyütüp daha rahat kullanmak için kafeye bitişik ve mal sahibi ARİF TAYAR’a ait olan dükkânı da kiraladım.

Tiyatro ve sinema sanatçısı olmam sebebi ile işletilmesiyle uğraşamayacağım için kafenin işletme hakkını 1 Nisan 2014 tarihinde tüm demirbaşları ile birlikte öncelikle NAZAN KARAKURT ile BOĞAÇ TEKİN adlı şahıslara işletmeye verdim. Adı geçenler daha sonra işletmeyi aralarında anlaştıkları YEŞİM TÖGÜL’e devretmek istediklerini beyan ettikleri için yine tiyatroya bağlı kafenin işletim hakkını; yine tüm demirbaşlarıyla, kafeye eklenen ve birleşik olarak kullanılan dükkan ile birlikte Şubat 2015 tarihinde YEŞİM TÖGÜL’ün kullanmasına muvafakatla ruhsat alabilmesini teminen sözleşme düzenleyip kiraya verdim.

Mal sahibim iş yerimi Nisan ayı içerisinde ŞEVKET ÇORUH’a satmış. Satışı ŞEVKET ÇORUH vasıtasıyla öğrendim. Bunun üzerine tiyatro salonunda bulunan tüm demirbaşlarımı alarak tiyatroyu boşalttım ve anahtarları ŞEVKET ÇORUH’a teslim ettim ve durumu Yeşim Tögül’ e bildirdim, yeni mal sahibinin ŞEVKET ÇORUH olduğunu ve onunla muhatap olması gerektiğini söyledim. Aynı zamanda kafeye eklenen diğer dükkânın sahibi ARİF TAYAR’a da kiracılık ilişkimize son verdiğimi beyan ettim. Kafe işletmecisi mağdur olmasın diye kafenin içindeki demirbaşların tarafıma iade edilmesini şu ana kadar da talep etmedim. Halen bu menkuller YEŞİM TÖGÜL’ün bilâ bedel kullanımındadır. YEŞİM TÖGÜL iddia ve beyan ettiği gibi benim kiraya verilen yerlerin mal sahibi olmadığımı, aksine kiracı olduğumu ve bu yerin fahiş bir fiyatla kiraya verilmediğini çok iyi bilmektedir.

Tiyatro salonunu terk ettikten ve hiçbir ilgim ve alakam kalmadıktan sonra YEŞİM TÖGÜL’ün benimle birlikte, NAZAN KARAKURT ve BOĞAÇ TEKİN hakkında Savcılığa NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK SUÇLAMASI ile şikâyetçi olduğunu öğrendim. Savcılık; 15/Eylül/2015 tarihinde, yaptığı tahkikat sonucu bir suç oluşmadığını olayın hukuki bir anlaşmazlık olduğunu belirterek takipsizlik kararı vermiştir.

YEŞİM TÖGÜL takipsizlik kararı sonrasında avukatı vasıtasıyla benimle irtibat kurarak benden mevcut zararının giderilmesi için fahiş bir para istemiştir. Ortada benim verdiğim bir zarar olmadığı için böyle bir para ödemeyeceğimi, istediği takdirde hukuki yollara başvurması gerektiğini söyleyerek görüşmeye son verdim.

Hakkımda Savcılığa suç duyurusunda bulunan bu şahıs; bu yoldan bir sonuç alamayınca, bu kere avukatı vasıtasıyla avukatıma iletilen talebi de reddedilince toplumda kabul gören saygın bir sanatçı olmam sebebi ile medya yolunu kullanarak “ÇAMUR AT İZİ KALSIN” yöntem ve fikrinden hareketle asılsız iftira ve yalan beyanlarda bulunmuştur.

Suçlamalar karşısında gerekli tüm hukuki haklarımı kullanacağımı, hakkımı yasal yollarla arayacağımı kamuoyuna saygı ve sevgilerimle bildiririm.

Hüseyin Avni Danyal

haberleri için