Ana sayfa Dizi Haberleri Al Sancak dizisi izleyenlerin milli bütünlük duygularını kabartıyor!

Al Sancak dizisi izleyenlerin milli bütünlük duygularını kabartıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranında perşembe akşamları izleyicilerle buluşmaya devam eden Al Sancak dizisi, kısa sürede benimsendi ve ilk 4 bölümü de gayet iyi reytingler alarak başarılı bir süreç geçirdi. Uğur Güneş ile Gülsim Ali İlhan ikilisinin başrolünde yer aldığı dizinin, aksiyon dolu sahneleri kadar izleyicilerde oluşturmayı amaçladığı duygular da öne çıkıyor.

Milli birlik ve milli bütünlük temasını işleyen bir dizi olması noktasında Al Sancak’ın propaganda dizisi olduğunu düşünenler de var. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonel gücünü tasvir etmesi bakımından Al Sancak dizisinin bir mesaj veren proje olduğunu da söyleyebiliriz.

Dizinin hikayesinden daha çok kullanılan teçhizatlar, askerlerin kahramanlıkları ve operasyonel anlamda taktik ve teknik becerinin izleyicilerin gözünü boyaması amaçlanıyor.

Sonuçta, “herkes Türkiye’ye karşı ve dünyada Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” şeklindeki propagandanın yıllardır sürdürüldüğü gerçeği de ortada.

İşte Al Sancak dizisi de bu amaca hizmet eden bir yapım olarak ekran başındaki izleyicileri etkilemeyi başarıyor.

Al Sancak dizisi izleyenlerin milli bütünlük duygularını kabartıyor! 7

Uğur Güneş, daha önceki dizilerine bakıldığı zaman şimdiki rolüyle gençlik enerjisi yayıyor ve asker olma halinin de kendisine çok yakıştırıldığını belirtelim. Oyuncu rolüne kendisini fazlasıyla kaptırmış durumda ve diziden zevk aldığını da her sahnesinde gösteriyor.

Dizide genç oyunculardan kurulu, fizik olarak asker olmaya elverişli isimlerin seçildiği de gözüküyor.

Gülsim Ali İlhan’ın ise Nadya rolüyle herkesi fazlasıyla şaşırttığını ve hayranlarının böyle bir projede görmeyi daha önceden beklemediğini, önemli bir kariyer deneyimi yaşadığını da söylemek mümkün.

Al Sancak dizisinin 5. yeni bölümünü 2 Mart Perşembe akşamı TRT1 ekranında izleyebilirsiniz.