Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Alef Mâl-i Hülya dizisinin ilk dört bölümü yayınladı!

Alef Mâl-i Hülya dizisinin ilk dört bölümü yayınladı!

tarafından ker_def

İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan ve Türkiye’de mistik-gerilim türünün ilk örneği olan ALEF serisinin ikinci sezonu “ALEF: Mâl-i Hülya”, ilk 4 bölümüyle şimdi BluTV’de. “ALEF: Mâl-i Hülya” bu kez temelleri İbn-i Sina’dan Osmanlı bimarhanelerine kadar uzanan kadim tıbbi öğretilerin gizemli dünyasında bir yolculuğa çıkıyor.

Başrollerini Taner Ölmez ve Aybüke Pusat’ın paylaştığı MAY Productions imzalı “ALEF: Mâl-i Hülya”nın yönetmen koltuğunda Gökhan Tiryaki otururken; müziklerini ilk sezonda olduğu gibi Mercan Dede besteledi, senaryosu Itır Arda ve Avni Tuna Dilligil tarafından yazıldı ve Mustafa Altıoklar dramaturg olarak görev aldı.

İbn-i Sina’nın gizemli reçetesi

Yayınlanan fragmanlarıyla büyük ilgi gören ve merak uyandıran “ALEF: Mâl-i Hülya” Kapadokya’nın büyülü atmosferinde peş peşe işlenen cinayetler, esrarengiz semboller, şifreler ve el yazmalarında saklı sırlarla geçmişin izlerini takip ederken; karakterlerin yüzleşmesi gereken iyi/kötü, suçlu/masum kavramları, aile bağları ve yıllarca saklanan sırlarla izleyiciyi derinlikli bir hikayeye davet ediyor.

İbn-i Sina’nın 13. yüzyıla uzanan kayıp melankoli reçetesi ve tedavisini bulmaya çalışan bir katilin izini süren “ALEF: Mâl-i Hülya”nın kadrosunda Hande Soral, Serdar Orçin, Mehmetcan Mincinozlu, Emel Çölgeçen, Çiğdem Selışık Onat, Cankat Aydos ve Ahsen Türkyılmaz da yer alıyor.

“ALEF: Mâl-i Hülya” ilk 4 bölümüyle şimdi ve sadece BluTV’de.