Ana sayfa Dizi Haberleri Alparslan Büyük Selçuklu dizisini izleyenler, o sahnenin etkisinden çıkamadı!

Alparslan Büyük Selçuklu dizisini izleyenler, o sahnenin etkisinden çıkamadı!

tarafından zk zk

Televizyongazetesi.com/Detay – TRT1’in sevilen dönem dizisi Alparslan Büyük Selçuklu, bu hafta 4 Nisan Pazartesi akşamı yine günü rakip dizilerden önde bitirdi. Fahriye Evcen ve Barış Arduç’un başrolünde oynadıkları dizi, 20. bölümüyle büyük beğeni topladı. Dizi, tüm kişiler ve ABC1 kategorilerinde Survivor All Star’dan sonra 2. sırada yer alırken, AB kategorisinde ise ilk sıradaydı.

Dönem dizisi olarak kostümleri, dekorları ile de ekranda adeta bir şölen yaşatan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, ihtişamlı görselliğinin yanı sıra etkileyici senaryosu ile de izleyenleri ekrana kilitlemeye devam ediyor. 20. bölüme damgasını vuran sahneyi izleyenler ise hüzünlü dakikalar yaşadıla!

Akça ve Alparslan’ın yaşadığı duygusal anlar, yeni bölümün öne çıkan sahnesiydi. Dizide, Alparslan’ın köylülere yardım için gitmesi ve Liparit kardeşlerin tuzağına düşmesi de heyecanı yükselten sahneler olarak yeni bölümde yerini aldı.

Akınay’ın oğlu Alpagut’u görmesi ve Alpagut’un annesi ile bir örnek olan kolyesini öpmesi izleyenlere hüzünlü dakikalar yaşattı. Karaca’nın Akça’dan kurtulmak için Kekavmenos’a Akça’nın hain olduğunu anlatan not yazması ve Akça’nın ne yapacağı da merak konusu oldu.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisini izleyenler, o sahnenin etkisinden çıkamadı! 8

Akça bir mendile yazdığı sözlerle Alparslan’a aşkını ikrar etmiş, Alparslan da bu mendili okuyunca Akça’nın gönlündeki kişinin kendisi olduğunu anlamıştı. Bunun üzerine Alparslan ve Akça birbirlerine duygularını açıklayarak, mutlu bir yola adım attılar. Bu durumu fark eden Selcen, Çağrı ve Akınay mutlu oldular. Akça’nın Akınay’a “Razılık mendili atmam için atlar karşılıklı sıralandığında, yanımda duran kim olacak? Kız dediğin anasından atasından istenmez mi?” demesine üzerine, daha önce Nizamülmülk ile yakınlığını bilen Akınay, Nizamülmülk’ten ve benden istesinler mi? dedi. Bu soru karşısında mutlu olan Akça’yı Alparslan, Nizamülmülk’ten ve Akınay’dan isteyecek.

Dukas’ın uçurumdan itilmesinden sonra Kekavmenos, Liparit kardeşlerle baş başa kaldı. Kekavmenos ölümden kurtulmak için Liparitlere Vaspurakan Valiliği’ni ve toprak vermeyi teklif etti. Hem Dukas’tan hem de Kekavmenos’tan kurtulduğunu düşünen Diyojen, karşısında Kekavmenos’u görünce şaşkına döndü. Alparslan’ın yaptığı bir plan ile Akça, Kekavmenos’a Diyojen’in Dukas ve Kekavmenos’tan kurtulmak için Alparslan’la iş birliği yaptığını ve Liparit kardeşlerin arkasında Herve’nin olduğunu söyledi.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisini izleyenler, o sahnenin etkisinden çıkamadı! 9

Bunun üzerine Alpagut ile Merv Obası’na giden Kekavmenos, Çağrı Bey’den yardım istedi. Kekavmenos’la birlikte obaya girmeye mecbur kalan Alpagut’u gören Akınay, oğluna doğru hamle yapacağı sırada Alpagut eliyle onu durdurdu ve annesiyle bir örnek olan kolyesini öptü ve başıyla gelme işareti yaptı. Kekavmenos’un obaya geldiğini öğrenen Karaca, Akça’nın hainlik yaptığını, aslında Selçukluların yanında durduğunu yazan notu iliştirdi. Vaspurakan’a döndüğünde notu bulan Kekavmenos çok şaşırdı. Kekavmenos’un Akça’ya olan tavrı nasıl değişecek? Akça bu işin içinden nasıl çıkacak?

Ferzat’ın tehditleriyle sıkıntılı bir duruma düşen Yınal, Ferzat’ı kurtarmak için bir hamle yaparak kaçmasına yardımcı oldu. Ferzat kaçtığı yerde yaralı şekilde yerde yatan Dukas’ı gördü. Dukas iyileşebilecek mi?

Alparslan’a tuzak kuran Liparit kardeşler, Türklerden nefret eden Ermeni gençleri toplayarak bir plan yaptı. Onlardan birini sözcü olarak obaya gönderip, Rati ve İvan kardeşlerden zulüm gördüklerini, ölümle tehdit edildiğini söyleten kardeşler, Alparslan’ı böylelikle köye getirtti. Köy halkına korkmamalarını, hep yanlarında olacağını söyleyen Alparslan sözünü bitirdiğinde köylülerin kendisine hançer çektiğini gördü ve şaşırdı. Alparslan ve Alpleri şimdi ne yapacak?