Ana sayfa Dizi Fragmanları Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin büyülü dünyasına bir de bu açıdan bakın!

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin büyülü dünyasına bir de bu açıdan bakın!

tarafından ker_def

TRT1 ekranında pazartesi akşamları yayınlanmakta olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, çok başarılı bir sezon geçiriyor. Geçen yıl konsept değiştiren ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden devraldığı başarıyı sürdüren, Alparslan dizisi, ikinci sezonda da yine milyonların sevgisiyle iyi reytingler elde ediyor.

Barış Arduç’un başrolünde yer aldığı dizide Fahriye Evcen’in ayrılığı sonrasında hem Öykü Gürman hem de Kayra Zabcı kadın karakterleri ile hikayede önemli bir değişime öncülük etti. Alparslan dizisinin çekimleri yoğun bir tempoda devam ederken, dizinin sahnelerinin nasıl oluşturulduğuna yönelik dikkat çekici bir video da sosyal medyadan paylaşıldı.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin sahnelerinin bilgisayar yardımı ile nasıl daha gerçekçi hale getirildiğini bu videodaki görüntülerden anlayabilirsiniz. Tarihi bir dizi yapmanın zorlukları da bu tekniklere bakınca daha da iyi anlaşılıyor.

Barış Arduç’un başrolünde yer aldığı, yayınlandığı günden bu yana zirveden düşmeyen Alparslan: Büyük Selçuklu, heyecan dolu yeni bölümüyle 12 Aralık Pazartesi TRT 1’de izleyicilerle bir kez daha buluşacak.

TRT 1’in milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayan, güçlü senaryosu, başarılı oyuncu kadrosu ve ihtişamlı dekoru ile izleyiciden tam not alan dizisi ‘Alparslan: Büyük Selçuklu’ 12 Aralık Pazartesi günü 37. bölümüyle ekranlara geliyor.

Alparslan, Bağdat’tan dönerken Yınal’dan gelen mektupla şok olmuştur: Yınal, Vaspurakan’ın yeni sahibi olduğunu iddia etmektedir! Alparslan, Yınal’ın bu sözlerine inanarak ona Vaspurakan’ı teslim mi edecek, yoksa kaleyi vermemek için karşı mı koyacak? Yınal, Tuğrul’un buyruğunu yerine getirip Vaspurakan’ı Alparslan’dan nasıl alacak?

İşleri zorlaştırarak mı, yoksa sulh içinde mi? Tuğrul’un bu mücadeleye tepkisi ne olacak? Seferiye ihtilal ile ilgili gerçeği Alparslan’a söylemek istemektedir, Arslan Yusuf ise bunu kendisine yapamayacağını sert bir dille anlatır. Seferiye, ihtilalin iç yüzünü anlatıp Arslan Yusuf’u ifşa edecek mi?

Bağdat’ta Alparslan’dan büyük darbe yiyen Besasiri bütün öfkesi ve hıncıyla Selçuklu topraklarına girmiştir. Besasiri, Alparslan’dan hem öcünü alabilmek hem de onu tuzağa çekebilmek için uğraşacak ve Çağrı’nın karşısına dikilerek Çağrı’yı paramparça edecektir. Besasiri bu yaptığıyla, istediği gibi Alparslan’ı üstüne çekebilecek mi? Bu durumda Çağrı hayatta mı kalacak, yoksa son nefesini mi verecek?

Yınal’ın Vaspurakan’ı kuşatma altına almasını fırsat bilen Grigor, Selçuklular arasına nifak tohumu ekmeye çalışacak. Yınal’a vereceği mancınıklarla şehrin alevler içerisinde kalmasını sağlayan Grigor, Yınal’ın arasını diğer hanedan üyeleriyle açarak, istediğini alabilecek mi? Süleyman’ı görmek için kaleye sızan ve bu hengamenin ortasında kalan Flora neler yaşayacak?

Gerilim ve heyecan dolu yeni bölümüyle Alparslan: Büyük Selçuklu 12 Aralık’ta TRT 1’de!