SON DAKİKA
21 Eylül 2022 06:39

SON HABERLER

Alparslan dizisi böyle bir zulüm görmedi! Yasak Elma yine yaptı yapacağını!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranında sezon başından bu yana çok büyük başarılara imzasını atan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi için ortaya konan emek, takdiri hak ediyor. Akli Film tarafından çekimleri yapılan dizinin başrollerinde Fahriye Evcen ile Barış Arduç bulunuyor.

Geçen sezondan bu döneme zaten kendi kemik kitlesi olan projenin reytinglerde birinciliklerle anılması normal. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi de geçen sezona damga vurmuş ve birçok kez reyting birincilikleri elde etmişti. Ancak 28 Şubat Pazartesi akşamı büyük talihsizlikler yaşandı…

Üst üste 3 kategoride de küçük farklarla rakipleri karşısında geriye düşen Alparslan Büyük Selçuklu, hiçbir kategoride ilk sırada yer alamayan şaşırttı. Dizi aslında pazartesi akşamlarının doğal birincisi olarak görülüyor ve milyonlar ekran başına geçiyor.

Yasak Elma dizisinin beşinci sezonda çok iyi devam ediyor olması da Alparslan dizisinin dengesini bozan bir faktör oldu. Ayrıca Survivor yarışması da pazartesi akşamları etkili oluyor, bu haftanın ilk gününde de bunun yansımalarını gördük.

Survivor, sadece ABC1’de birinci olurken, ikinci sıradaki Alparslan ile arasındaki fark küçük oranlar olarak ifade ediliyor.

Tüm kişiler ve AB gruplarında ise Yasak Elma dizisi muhteşem çıkışı ile Alparslan dizisini geçti. Ancak iki dizinin reytingleri arasındaki farklar o kadar az ki, Alparslan dizisi aynı gün üç farklı reyting kategorisinde de şanssızlık yaşamış oldu…

Küçük farklarla zirveyi rakiplerine kaptıran dizi adına bu durum bir ilk ve talihsizliklerin de üst üste geldiği bir bölüm geride kalmış oldu. Dizinin gelecek hafta yine zirvenin sahibi olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Ancak Yasak Elma’nın her sezonun ikinci yarısında yaptığı atak rakipleri için bir zulüm gibi oluyor… Fox TV dizisi her sezon bunu başarıyor ve hikayesindeki değişim ile sezonun ikinci yarılarında çıkış yapıyor, bu durum da dengeleri fena bozuyor… Yasak Elma yine denge bozmaya başladı ve altıncı sezon garantisini de alınca dizinin hayranları çok mutlu oldu…

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler