Ana sayfa Sosyal Medya Alparslan dizisinde rol alan Özgür Çevik’in unutamadığı 3 dizi bakın hangileri!

Alparslan dizisinde rol alan Özgür Çevik’in unutamadığı 3 dizi bakın hangileri!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranında pazartesi akşamları ikinci sezonu ile yola devam eden Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde, etkili oyunculardan birisi de Özgür Çevik. Yıllardır farklı projelerle, yepyeni karakterlerle hayranlarının karşısına çıkan oyuncu, etkileyici performansı ile de hayranlarından büyük destek görüyor.

Alparslan dizisinde Kont Leon karakteriyle izlediğimiz Özgür Çevik hem uzun saçları, sakalları ve bıyıkları ile hem de dizideki kostümleriyle dikkatlerden kaçmıyor. Hayranlarından gelen soruları TRT1’in youtube kanalında yanıtlayan Özgür Çevik, senaryonun bir proje için en önemli şey olduğuna değindi.

Senaryonun gidişatını bozmadan doğaçlama da yaptığını anlatan Özgür Çevik, bu konuda şöyle konuştu: “Senaryo zaten bir yön gösteriyor ama onun oyuncuya bıraktığı alanlar var. Yönetmenlerin de izin verdiği o alanları kullanmayı seviyorum. Zaman zaman senaryonun yönünü bozmadan doğaçlama yaptığım oluyor. Yönetmenlerimiz de severse, onu da siz izleyebiliyorsunuz.”

Kont Leon karakterini çok severek canlandırmakta olduğundan bahseden oyuncu; sinsi, pasaklı ve güçlü olarak tarif ettiği bu karakterden memnun.

Tarihte yaşamış güçlü karakterler ile ilgilendiğini ve onların neler yaptıklarını merak ettiğini anlatan oyuncu, dönemin şartlarına göre bunları neden yaptıkları konusunda da düşündüğünü anlattı.

TRT1 ekranında yıllar önce yayınlanan Bizimkiler dizisinin kendisinde büyük izi bulunduğunu ve o dönemde öğrenci olduğunu anlatan Özgür Çevik, ayrıca Uzaylı Zekiye ve Leyla ile Mecnun dizisini de beğendiğini ifade etti.

Aksiyon sahneleri sırasında sette kazalar yaşadığını anlatan oyuncu, temkinli bir kişiliği bulunduğundan da bahsetti. Oyuncu, “Aksiyon çalıştığım hocalardan birisinin suratına ayakkabım yoktu, çorabımla vurmuştum, çok gülmüştük. Onun dışında kimseye kılıç ile vurmadım, çok dikkatliyim” diye konuştu.

Bir başka sahnede ise atın altında kalmaktan kendini kurtardığını anlatan Özgür Çevik, temkinli olmak gerektiğini ama bunların güzel anılar olduğunu ifade etti.