Ana sayfa Dizi Fragmanları Alparslan dizisinin hikayesinde büyük hesaplaşma yaşanacak!

Alparslan dizisinin hikayesinde büyük hesaplaşma yaşanacak!

tarafından ker_def

İkinci sezonu devam eden ve yakında sezon arası verecek olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, pazartesi akşamları milyonlarca izleyiciyi etkilemeye devam ediyor. Barış Arduç ve Fahriye Evcen ikilisinin başarılı işbirliğinde, güçlü hikayesi ile beğeni toplayan Alparslan dizisi gelecek sezonda da yoluna devam edecek.

Peki dizinin 16 Mayıs Pazartesi günü ekrana gelecek olan 25. yeni bölümünde neler olacak? Vaspurakan seferinde Selçuklu ordusuna kim komutanlık edecek? Alparslan mı, Süleyman mı, Yınal mı olacak? Barış Arduç ve Fahriye Evcen hayranlarını ekrana çeken, yayınlandığı günden bu yana büyük ilgiyle izlenilen Alparslan Büyük Selçuklu, yirmi üçüncü bölümüyle TRT 1’de ekranlara geliyor.

Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini seyirciyle buluşturan dizinin 25. bölümünde yaşanacaklarla ilgili detaylar şöyle: Biruni’nin Vaspurakan fethinde kullanılması için yaptığı devasa mancınıklar Ferzat tarafından ordugahta yakılmıştı. Ferzat, Bizans ile işbirliğine mi gitti, yoksa bu Alparslan’ın planının bir parçası mı?

Kekavmenos’un hatununu öldürdüğünü öğrenen Çağrı Bey obadan birkaç alp ile beraber Vaspurakan’a doğru hareketlendi. Çağrı, kaleye girip Kekavmenos ile hesaplaşacak mı? Vaspurakan seferi için yeni bir başbuğ belirleyecek olan Selçuklu’da, ordunun başında Alparslan mı, Süleyman mı, Yınal mı olacak? Adı sefer için komutanlıkta anılmayan Erbasgan, buna karşı nasıl bir tepki verecek? Yınal ile kozlarını paylaşarak öfkesini dindirebilecek mi?

Alparslan, Akça’ya babasının Hasan Bey olduğunu ikrar etmesini söylemişti. Akça, sırrını açıklayacak mı, yoksa dediği gibi Vaspurakan’ın fethinden sonra mı beyan edecek?

Vaspurakan kuşatmasını savunmak için yoğun çaba içerisine giren Kekavmenos, mancınıkların yakılmasından dolayı rahat bir nefes aldı. Bizans’ın fethin gecikmesine karşı yeni hamlesi ne olacak? Diyojen, Selçuklu içinde yeni bir karışıklığa yol açarak fethin geciktirebilecek mi?

Heyecan ve aksiyon dolu yeni bölümüyle Alparslan Büyük Selçuklu 16 Mayıs Pazartesi TRT 1’de…