Ana sayfa Dizi Haberleri Baba dizisi reytingleri ile Show TV’yi kararsızlık içine sürükledi!

Baba dizisi reytingleri ile Show TV’yi kararsızlık içine sürükledi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Salı akşamları reyting rekabeti çok sert bir şekilde devam ediyor. Haluk Bilginer ile Tolga Sarıtaş ikilisi de başarılı performansları ile Show TV’nin Baba isimli dizisinde yer almaya devam ediyor.

15 bölüm süren ilk sezonun ardından Baba dizisi bambaşka bir hikaye düzeni, 7 yeni oyuncu ve değişen mekanlar ile birlikte ekrana çok farklı bir şekilde dönüş yaptı. Baba dizisi hayranları bu büyük değişime şaşırırken, ikinci sezonda çok daha iyi reytingler elde etme hedefi ise şimdilik gerçekleşmedi.

17. yeni bölümü 27 Eylül salı akşamı yayınlanan Baba dizisi ortalamalara yakın oranlar elde etse de, geçen sezona bakıldığı zaman çok da iyi bir görüntü çizemiyor. Dizi 17. bölümü ile tüm kişilerde onuncu olurken, AB grubunda sekizincilik ve ABC1’de ise yedincilik elde edilebildi.

Bu sonuçlar ile birlikte Show TV’nin de bir kararsızlık süreci içine girdiğini görmek gerekiyor. Dizi çok iyi reytinglere sahip değil ama çok da kötü değil. Yani durumu düzeltme imkanı var. İşte bu noktada Baba dizisine kanal yönetiminin destek vermeye devam etmesi bekleniyor.

Ancak Ben Bu Cihana SIğımazam isimli atv dizisinin yine Baba dizisinin etki alanındaki izleyicileri kendisine çektiği gerçeği de ortada. Sonuç olarak, Baba dizisi için iyi bir yükseliş şansı çok fazla gözükmüyor. Show TV’nin bu noktada dizi için nasıl kararlar alacağı ise önümüzdeki haftalarda oluşacak reyting durumlarına göre netleşecektir.