Ana sayfa Dizi Analiz Bahar dizisinin 12. bölümü duygu dolu final sahnesi ile akıllarda kaldı

Bahar dizisinin 12. bölümü duygu dolu final sahnesi ile akıllarda kaldı

tarafından ker_def

Bir hafta sonra izleyiciler Bahar dizisinin 12. yeni bölümünü seyrederken, ekibin önceki hafta çekimleri yetiştirememesi de sosyal medyada çok konuşulan bir konu olmuştu.

Nihayet gecikmeli de olsa yayınlanan 12. bölüm birçok olayın yaşandığı, izleyicilerin akıllarından çıkmayacak sahnelerle doluydu. Peki neler oldu? İşte tüm detaylar:

Nevra’nın ani rahatsızlığı Timur’u endişelendirirken, desteğine ihtiyaç duyduğu ilk kişi yine Bahar oldu. Timur’un Parla’nın babası olduğunu somut delillerle kanıtlamak isteyen Rengin, DNA testi için harekete geçti ve Timur’a gerçekleri itiraf ettirmek için Selim’den yardım istedi. Selim ise cimriliğiyle tanınan Timur’u parayla tehdit edince, Timur ne yapacağını şaşırdı. Yeni hayatında kendi yolunu çizmeye çalışan Bahar; bir yandan Timur’la mesafesini korumaya çalışırken, diğer yandan Rengin’le mücadele etmek zorunda kaldı.

Bahar, ailecek içinden geçtikleri zorlu sürecin, en çok çocuklarına zarar verdiğini fark etti. Bütün bu kaosun içinde en büyük destekçisi yine Evren oldu. Evren, akşam teknesine döndüğünde içeriye izinsiz giren bir yabancının teknesinde uyuduğunu gördü ve böylece Dora’yla tanıştı. Çağla ve Umay’la çıktığı yürüyüşte, Evren ve Dora’yı gören Bahar, ertesi gün hastaneye Evren’in ceketini vermek için gelen Dora’yı yine karşısında bulunca duygularını gizleyemedi.

Nevra’ya tiroid kanseri teşhisi konması, Bahar’ı Timur’la yan yana gelmek zorunda bırakırken hem Nevra hem Timur, Nevra’nın hastalığını Bahar’ın eve dönmesi için kullanmaya çalıştı. Yavuzoğlu ailesinin Nevra’ya moral olsun diye bir araya geldiği gece, Bahar gözü gibi baktığı balıklarının öldüğünü görünce sinir krizi geçirdi ve Timur’a karşı içinde biriktirdiği her şey bir volkan gibi patladı.

Günlerdir yaşadığı stresten dolayı yorgun olan ve uykusuz kalan Aziz Uras, Zeynep’le ilgili yanlış bir karar verince, bu durum Zeynep’in hayatına mal oldu. Aziz Uras, bu hatanın altında ezilirken; Timur ise bütün sorumluluğu üzerine aldı. Bunu öğrenen Aziz Uras, babasının neden böyle bir şey yaptığını sorgularken, hem Timur’un hem de Bahar ve Umay’ın desteğiyle karşılaştı.

Final sahnesinde ise, güç bir durum karşısında bir araya gelen ve birbirlerine sarılan Yavuzoğlu ailesini Evren gördü. Bu manzarayı uzaktan izleyen Evren’in hayal kırıklığı ise gözlerinden okundu.

Her şeye rağmen yeniden başlamanın mümkün olduğunu hatırlatacak olan “Bahar: Uyanmaya Hazır Mısın?” her salı saat 20.00’de Show TV’de!