Ana sayfa Dizi Haberleri Behzat Ç. 2. sezon sürprizini Belçim Bilgin duyurdu!

Behzat Ç. 2. sezon sürprizini Belçim Bilgin duyurdu!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – BluTV platformunda 9 bölümlük ilk sezonu geçtiğimiz hafta tamamlanan Behzat Ç. dizisinde bir de Belçim Bilgin sürprizi vardı.

Pavyonda şarkı söyleyen karaktere hayat veren Belçim Bilgin, 2. sezonda dizide daha fazla süre alacak.

Gelecek sezon dizide söyleyeceği şarkılara hazırlanan ünlü oyuncu, geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren arkadaşı Aykut Cömert’e de göndermede bulundu.

Bilgin, “Sonsuz özlem ve sevgiyle” diye mesaj verdi ve aşağıdaki paylaşımı yaptı.

Esra Dermancıoğlu “Ah Belçimim ah” diye yanıt verirken, Hatice Şendil de kalp emojisiyle sevgilerini iletti.

Sesiyle hayranlarını mest eden Bilgin’e takipçilerinden “Muhteşemsin. Yüreğine sağlık” yorumları geldi.

İşte o paylaşım:

@aykutcomertcom’e sonsuz özlem ve sevgiyle… ??? #sezonfinali #BehzatÇ’de!!!! #Hayat #pavyon #sarkici #geleceksezonubekleyin #kayıtstüdyosu #recordingstudio for #BehzatC #newseason #soon ‼️

 

BELÇİM BİLGİN KİMDİR?

31 Ocak 1983 tarihinde doğdu. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin sosyal ortamında geçirerek 2001’de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2002’de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde başrol oyuncusu olarak görev almıştır.

Kendisi gibi oyuncu olan ve 10 Ağustos 2006 yılında evlendiği eşi Yılmaz Erdoğan’dan 2018 yılının Aralık ayında boşandı. Belçin Bilgin’in bu evlilikten Rodin adında bir çocuğu vardır.