Ana sayfa Dizi Analiz Bir Sevdadır dizisi 1. bölüm analizi; reytingler pek de iyi gelmedi!

Bir Sevdadır dizisi 1. bölüm analizi; reytingler pek de iyi gelmedi!

tarafından ker_def

Yapımını Bozdağ Film’in, yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranlarında ilk kez izleyiciyle buluşan Bir Sevdadır’da Yeşil’in çocuklarıyla beraber özgürlüğe adım attığı anlar bölüme damga vurdu.

Dizi, #BirSevdadır etiketiyle sosyal medyada çok konuşuldu. Dizinin reyting sonuçları ise beklentilerin çok altında gerçekleşti. İlk bölümün şanssızlığı mı bilinmez ama ikinci bölümde oranların biraz daha yükselmesi bir hayli önem taşıyor. Bir Sevdadır dizisinin ilk bölümü tüm kişiler kategorisinde 16. olurken, AB kategorisinde 18. sırada yer alan dizi, ABC1’de ise günü 15. olarak bitirdi.

‘Bir Sevdadır’ın ilk bölümünde neler oldu? Henüz 18’ine bile basmamışken Cenap Ağa’nın oğlu Ünal ile evlendirilirken Yasin’in ikizi ünlü futbolcu Ersin tarafından düğünden kaçırılan Yeşil, Dağlıca ailesinin içinde bir kaosa sebep oldu. Düğünden kaçarken yaşanan kovalamacada Ersin ölürken, Ünal sakat kaldı ve kardeşi Ferhat ise öldü.

Yeşil hapiste 7 yıl yatmasının ardından ikiz çocukları İshak ve Boncuk’u dünyaya getirdi. Yeşil; planına göre ikizlerinin babalarının Ersin olduğunu iddia etti. Tahliye günü geldiğinde Ünal’ın kardeşi Tufan, kardeşlerinin intikamını almak üzere Yeşil’i cezaevi kapısında bekledi. Yeşil hapiste yattığı süre boyunca boş durmadı ve kendini her şeyiyle hayata hazırladı. Yaşananlardan dolayı artık bir ailesi olmayan Yeşil’in kendi ve çocukları için en büyük hayali bir aileydi.

Yeşil her şeyi göze alarak, çocuklarıyla birlikte ünlü futbolcu Yasin’in ailesi Bıçakçılar’a gidip onların himayesine sığındı. Zengin ve ünlü Bıçakçı ailesi, Yeşil’i ve çocukları eve almak istemedi. Bıçakçı ailesinin Yeşil’i ve çocuklarını kabul edip etmeyeceği ise seyirci tarafından merak konusu oldu.

Yönetmenliğini Günay Günaydın’ın yaptığı, başrollerini Feyyaz Şerifoğlu ve Sude Zülal Güler’in üstlendiği dizinin kadrosunda ayrıca Ekin Mert Daymaz, Sinan Tuzcu, Sinem Uslu ve Doğukan Polat gibi başarılı isimler yer alıyor.