Ana sayfa Dizi Haberleri Bir Zamanlar Çukurova’nın hükmü bitecek mi? Bir Zamanlar Kıbrıs gümbür gümbür geliyor!

Bir Zamanlar Çukurova’nın hükmü bitecek mi? Bir Zamanlar Kıbrıs gümbür gümbür geliyor!

tarafından admin

TelevizyonGazetesi.com / Detay – atv ekranlarında izleyicilerle perşembe akşamları buluşmakta olan Bir Zamanlar Çukurova dizisi, 3 sezondur ekranda fırtına gibi esen bir yapım… Adana’da çekimleri yapılan dizinin 4. sezonu da izleyicilerle buluşacak ve hikayenin yine güçlü bir şekilde devam etmesi bekleniyor.

Ancak Bir Zamanlar Çukurova’nın bu sezon birinciliklerle dolu tahtını sallayacak bir dizi geliyor. TRT1 ekranlarında 1 Nisan Perşembe akşamı izleyicilerle buluşacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs, birinciliği zorlayabilecek kalitede bir yapım. Mucize Doktor’un ilk sezonunda yaptığı müthiş çıkış, Bir Zamanlar Çukurova’yı ikinciliğe itmişti…

Bir Zamanlar Kıbrıs da aynı şekilde Mucize Doktor’un ilk sezonu gibi yine atv dizisinin birinciliklerine engel olabilir. Kıbrıs Türk halkının yaşadığı büyük dramı ekrana getirecek olan dizi toplam 26 bölüm olarak planlandı.

Dizinin 60 dakika olması bekleniyordu ama sonradan ortaya çıktı ki, Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi de 120 dakika olacak. Yani Bir Zamanlar Çukurova’nın tahtını sallama noktasında dizi perşembe akşamlarını kapatacak gibi görünüyor.

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı, sezonun dev bütçeli yapımı “Bir Zamanlar Kıbrıs” 1 Nisan Perşembe günü TRT1’de başlıyor. Dizi, tarihi gerçekler çerçevesinde, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini konu alıyor.

1963 yılında tarihe Kanlı Noel gecesi olarak geçen, Kıbrıs Rumlarının, Kıbrıs Türkleri ‘ne düzenlediği saldırıdan yürekleri dağlayan görüntüler ekrana geldi.

Tanıtımda; Sakız fabrikası sahibi Kemal Dereli’nin (Ahmet Kural), eşi İnci (Pelin Karahan) ve iki kız çocuğuyla birlikte adada mutlu bir yaşam sürerken, yapılan saldırılarla parçalanmaya başlayan hayatlarından ilk görüntüler ekrana yansıdı. Şiddetlenen olaylar nedeniyle, nişanlısı Ayşe’ye veda ederek Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı’nın (Serkan Çayoğlu) dönemin Kıbrıs Türk Cemaati Lideri Rauf Denktaş’la (Devrim Saltoğlu) ile birlikte verdiği mücadele ekrana yansıdı.