Ana sayfa Sinema Dilber Ay filminin galasına ünlüler akın etti!

Dilber Ay filminin galasına ünlüler akın etti!

tarafından ker_def

2019 yılında kaybettiğimiz usta sanatçı Dilber Ay’ın sarsıcı hayatını anlatan, Ketche’nin yönettiği, Büşra Pekin’in başrolde olduğu “DİLBERAY” filminin İstanbul galası yapıldı.

Bu özel geceye film ekibiyle birlikte, sanatçının kızları ve manevi oğlu, eşi İbrahim Karakaş, Aydemir Akbaş, Yılmaz Erdoğan, Mustafa Erdoğan, Haluk Levent, Cansever, Fatih Bulut, Manuş Baba, Sinan Akçıl, Gökhan Türkmen, Melek Mosso, Şahin Irmak, Arda Kural, Osman Tan Erkır, Murat Cimcir, Selin Ciğerci, Çiğdem Batur gibi birbirinden değerli isimler katıldı. “DİLBERAY” 4 Şubat’ta vizyona girecek.

Güçlü sesi, yaşadığı onca acıya rağmen sürekli gülümseyen yüzüyle ölümünden sonra da yediden yetmişe herkesin sevgi ve saygıyla andığı usta sanatçı Dilber Ay’ın hayatı beyazperdeye taşındı. Dilber Ay artık türküleriyle birlikte sinemadan da kadının gücünü haykırmaya devam edecek.

Yılın merakla beklenen, en özel filmlerinden “DİLBERAY”ın İstanbul galası Cinemaximum Kanyon’da düzenlendi. Yoğun ilginin olduğu gecede 9 salon tamamen dolduğu için ek salon açıldı.

Yıldızlar Geçidi

Ünlülerin akın ettiği galada, kırmızı halıda bir araya gelen “DİLBERAY” filmi ekibi, üstlendikleri büyük sorumlukla hayata geçirdikleri filmin artık izleyicilere emanet olduğunu söyledi.

Aydemir Akbaş, Yılmaz Erdoğan, Mustafa Erdoğan, Haluk Levent, Cansever, Fatih Bulut, Manuş Baba, Sinan Akçıl, Gökhan Türkmen, Melek Mosso, Şahin Irmak, Arda Kural, Osman Tan Erkır, Murat Cimcir, Selin Ciğerci, Çiğdem Batur gibi değerli isimler de Dilber Ay’ın hayatına tanıklık etmek için galadaydı.

Gözyaşları sel oldu

2019 yılında kaybettiğimiz usta sanatçı Dilber Ay’ın kızları Filiz ve Satı, manevi oğlu Cemo Can ile birlikte eşi İbrahim Karakaş da filmi izleyenler arasındaydı. Gözyaşlarına hakim olamayan aile; “Annem bize hayatını hep masal gibi anlatırdı, korurdu. Çektiği acıları hiç hissettirmedi” dedi. Film bitiminde de duygusal anlar yaşandı.

“DİLBERAY” filminin senaryosu Nalan Merter Savaş ve Kamuran Süner tarafından kaleme alındı. Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) yönettiği filmde, Görüntü Yönetmeni olarak Jean Paul Seresine, Kurgu Yönetmeni olarak Mustafa Presheva ve Müzik Direktörü olarak İskender Paydaş’ın imzası bulunuyor.

Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film Yapım ortak yapımcılığıyla çekilen, Büşra Pekin’in Dilber Ay’ı canlandırdığı yapımda ayrıca Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçer gibi birbirinden değerli oyuncular rol alıyor. “DİLBERAY”, 4 Şubat Cuma günü, CJ Entertainment aracılığıyla vizyona girecek.