Ana sayfa Dizi Haberleri Disney Plus’ın dev projesi Atatürk dizisine ünlü bir isim daha katıldı!

Disney Plus’ın dev projesi Atatürk dizisine ünlü bir isim daha katıldı!

tarafından sule sule

Televizyongazetesi.com/Detay –14 Haziran’da Türk izleyicisine merhaba diyecek Disney Plus’ın dev projesi Atatürk dizisi için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandıracağı dizi için ünlü bir isimle daha anlaşıldı.

Lanistar Medya tarafından çekilecek Atatürk dizisinin ilk duyurusu neredeyse bir yıl önce yapılmıştı. Bu duyuruda Atatürk’ü Aras Bulut İynemli’nin canlandıracağı belirtilmişti. Hazırlıkları devam eden ve oyuncu kadrosu yavaş yavaş oluşturulan dizi cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında izleyiciyle buluşacak.

Bu iddialı proje için anlaşılan son isin Sarp Akkaya oldu. Başarılı oyuncunun Atatürk dizisinde İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önde gelen liderlerinden Enver Paşa’ya hayat vereceği öğrenildi. Sarp Akkaya en son Evlilik Hakkında Her Şey dizisiyle ekrana gelmişti.

Atatürk dizisi için daha önce anlaşılan isimler arasında Songül Öden, Mehmet Günsür, Bertan Asllani ile anlaşıldı. Dizide Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım karakterini Songül Öden, babası Ali Rıza Efendi’yi ise Mehmet Günsür canlandıracak. Soyadını bizzat Atatürk’ün verdiği Türkiye Eski Büyük Millet Meclisi Başkanı Ali Fethi Okyar’a da Bertan Asllani hayat verecek.

Dizide Harry Potter’da rol alan dünyaca ünlü oyuncu Emma Watson da yer alacak. Watson’un canlandıracağı rolün ne olacağı hakkında hala bir açıklama yapılmadı. Dizinin müziklerini ise yine dünyaca ünlü Hans Zimmer yapacak. 64 yaşındaki Alman müzisyen 1980’lerden bu yana 150’nin üzerinde film için müzik besteledi. Eserleri arasında 1995’te En İyi Film Müziği dalında Oscar Ödülü aldığı Aslan Kral, Karayip Korsanları serisi, Interstellar, Gladyatör, Denizde İsyan, Başlangıç, Dunkirk ve Batman Üçlemesi bulunuyor.

Dizinin çekimlerine yaz aylarına doğru başlanacak ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olan 2023’te Disney Plus ekranında izleyiciyle buluşacak. Altışar bölümden iki sezon olarak çekilecek olan dizinin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin üstlenecek.