Ana sayfa Dizi Haberleri Dokuz Oğuz dizisi için bir iyi bir de kötü gelişme!

Dokuz Oğuz dizisi için bir iyi bir de kötü gelişme!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV ekranında Cumartesi akşamları yayınlanmakta olan Dokuz Oğuz dizisi, ekran ömrüne iyi başlayan işlerden birisi olarak dikkat çekti. Kubilay Aka ve Yasemin Allen hayranları, iki genç oyuncunun da yeniden aksiyon hikayesiyle ekrana dönmesinden çok memnun.

Ayrıca Deniz Işın da yepyeni bir tecrübe yaşayarak bir asker dizisinde, aksiyonun en yoğun olduğu sahnelerle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Dağhan Külegeç gibi Kavak Yelleri dizisinden bu yana unutulmaz isimlerden birisi olan etkileyici bir ismin de Dokuz Oğuz dizisinin kadrosunda bulunduğunu belirtelim.

Dizinin daha ilk 3 bölümde bile geniş bir izleyici kitlesini etkilemesi ve daha önce Fox TV’de yayınlanan Savaşçı isimli asker dizisinin havasını yansıtması çok olumlu bir gelişme olarak gözüküyor. Savaşçı dizisinin özellikle ilk 4 sezonu geniş kitleleri etkilemiş, iyi reytingler getirmiş ve Fox TV için vazgeçilmez projelerden birisi olmuştu.

Şimdi de benzer bir havayı Dokuz Oğuz dizisinin vermesi çok önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Dokuz Oğuz dizisi için bir iyi bir de kötü gelişme! 7

Ancak bir de can sıkıcı bir reyting sorunu var. İlk bölümde iyi başlayan, ikinci bölümde reytinglerini bir hayli artıran Dokuz Oğuz dizisi ne yazık ki geçen hafta yayınlanan 3. bölümüyle hayal kırıklığı yarattı. Tüm izleyici gruplarında çok ciddi oranda reyting kaybı yaşayan dizi, özellikle AB grubunda adeta dibe vurdu.

Tüm kişiler ve ABC1 gruplarında da ciddi izleyici kaybı reytinglere yansıdı. Dizinin senaryosu, hikayenin akışı, çekim kalitesi ve oyunculuk başarılarına bakıldığı zaman ikinci bölümde elde edilen ortalamanın üstendeki reytingleri hak eden bir tablo var.

Ancak 3. bölüm reytinglerindeki ciddi düşüş çok can sıkıcı oldu ve 4 Mart Cumartesi günü yayınlanacak 4. bölümün reyting sonuçları her zamankinden daha önemli bir hale geldi.